Materiał Partnera

Zalety przedszkoli prywatnych

Zalety przedszkoli prywatnych

Kilkuletnie maluchy potrzebują troskliwej opieki, ale także tego, aby doskonale zorganizować im czas. Dzieci w tym wieku powinny poznawać świat i każdego dnia zdobywać nowe umiejętności. Przedszkole musi być miejscem, które przygotuje najmłodszych do dalszej edukacji oraz pozwoli im odkryć oraz rozwijać swoje pasje. Dlatego między innymi warto skorzystać z oferty prywatnych placówek. Jakie jeszcze są ich zalety? Sprawdź!

Kameralne grupy

Pobyt w przedszkolu oznacza dla maluchów zwykle pierwsze, dłuższe rozstanie z rodzicami. Nie jest to łatwy czas zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów. Na to, jak szybko kilkulatek przyzwyczai się do nowego miejsca, mają wpływ zaangażowanie i troska wychowawców. W mniejszych grupach nauczyciel przedszkolny ma większą możliwość poświęcenia każdemu dziecku dokładnie tyle czasu, ile ono potrzebuje.

Indywidualne podejście do wychowanków to gwarancja tego, że wszystkie ich potrzeby zostaną zaspokojone. Obserwacja podopiecznych umożliwia również dostosowanie trybu realizowania materiału edukacyjnego według ich własnego tempa.

Nauka języków obcych

Osoby, które zajmują się dydaktyką języków obcych, zgodnie powtarzają, że ich nauka powinna być rozpoczęta jak najwcześniej. Przedszkola prywatne mają do zaoferowania w tej kwestii znacznie więcej niż placówki państwowe.

Już grupy, do których uczęszczają najmłodsze maluchy, mają zapewnione regularne zajęcia z języka obcego. Stały kontakt z obcojęzycznymi wyrażeniami, śpiewanie piosenek czy nauka krótkich wierszyków gwarantuje, że dzieci szybko przyswoją nowe słownictwo.

Nauczyciele potrafią tak dostosować materiał i program nauczania, aby przedszkolaki z zapałem poznawały nazwy kolorów, zwierząt czy zwroty grzecznościowe w języku obcym. Przekłada się to również na lepsze przygotowanie do nauki w dalszych etapach edukacji językowej” – mówi specjalistka z Niepublicznego Przedszkola Językowego Madzik Place Kindergarten.

Ciekawe i różnorodne zajęcia

Czas spędzony w przedszkolu musi być wypełniony różnorodnymi zajęciami. W przedszkolach prywatnych można liczyć na to, że każdy maluch znajdzie dla siebie coś interesującego. Najmłodsi mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych, plastycznych, a także w warsztatach kreatywnych – na przykład teatralnych albo krawieckich. Tak wcześnie odkryte zainteresowania mogą przerodzić się w pasję na całe życie.

Kompetentna kadra pedagogiczna

W prywatnych przedszkolach pracują znakomicie wykwalifikowani pedagodzy. Oprócz wychowawców na miejscu są także inni specjaliści, którzy wspierają rozwój dzieci. Logopedzi ćwiczą z maluchami artykulację oraz pomagają w przypadku wad wymowy. Nieocenieni są także psycholodzy i rehabilitanci, którzy mogą przeprowadzać ćwiczenia z potrzebującymi tego dziećmi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz