Materiał Partnera

Zalety przedszkoli niepublicznych

Zalety przedszkoli niepublicznych

Bezpieczeństwo i rozwój Twojego dziecka są najważniejsze. To, gdzie przebywa, jakich ma kolegów w grupie i kto sprawuje nad nim opiekę, ma wpływ na dorosłe życie malucha i jego psychikę. Z tego względu wybór przedszkola jest tak niesamowicie ważny. W końcu pociecha spędza w nim nawet kilka lat swojego życia. Jeśli masz dylemat, czy wybrać publiczne, czy niepubliczne przedszkole, pokażemy Ci, jakie są zalety tej drugiej opcji.

Przedszkole niepubliczne – najważniejsze zalety

Przeświadczenie, że osoby, które wysyłają dzieci do prywatnych placówek edukacyjnych, mają o sobie wysokie mniemanie, jest krzywdzące i błędne. W końcu to Ty wiesz najlepiej, co jest dobre dla malucha, a niepubliczne przedszkole daje mnóstwo możliwości. Nowoczesne sale, integracyjne zajęcia, mnóstwo dodatkowych atrakcji… jakie są jeszcze zalety takiego wyboru?

  • Możliwość wybrania placówki profilowanej – już od najmłodszych lat dzieci mogą być kształcone w konkretnym kierunku. Jeśli Twoje wykazuje sportowe, językowe lub artystyczne zainteresowania, dlaczego nie wysłać go do niepublicznego przedszkola ukierunkowanego na taki rozwój? Jest to bardzo oryginalna opcja, która może wpłynąć nawet na przyszły zawód malucha.
  • Ogrom atrakcji i zajęć dodatkowych – Twoje dziecko nie będzie się nudzić. Nauka gry na instrumentach, robotyka, basen i tematyczne zajęcia wyselekcjonowane dla maluchów urozmaicą im każdy dzień.
  • Małe grupy – zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, zazwyczaj max. do kilkunastu osób. Masz pewność, że Twoje dziecko traktowane jest indywidualnie i ze staranną opieką.  
  • Wykwalifikowana kadra i specjalistyczne wyposażenie w prywatnej placówce jest dostępna pomoc logopedy, psychologa, terapeuty i innych specjalistów. Poza tym nowoczesne sale i certyfikowane zabawki to gwarancja bezpieczeństwa dla maluchów.

Inne zalety przedszkola niepublicznego

Wszystkich zalet miejsc tego typu jest naprawdę mnóstwo. Należy do nich jeszcze dostępność opieki przez cały rok. Wakacyjna przerwa rzadko występuje w takich placówkach. Kolejnym atutem jest są zdrowe i pożywne potrawy, przyrządzane przez dobrego kucharza.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem takiej placówki w Warszawie, możesz postawić np. mokotowskie Przedszkole Niepubliczne Niezapominajka, które stawia nacisk na naukę języków obcych oraz oferuje dodatkowo piękny zielony ogród, wyposażony w zabawki. Świeże powietrze jest równie wskazane dla malucha jak zajęcia dydaktyczne wewnątrz, a rodzinna atmosfera to gwarancja zadowolenia nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców.

Pamiętaj, aby wybrać również przedszkole, które jest w stanie dostosować się do Twoich godzin pracy. Mając na celu dobro dziecka, zadbaj również o to, aby móc spędzać z nim jak najwięcej czasu wtedy, kiedy oboje możecie sobie na to pozwolić.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz