Materiał Partnera

Zalety przedszkola niepublicznego z oddziałem integracyjnym

Zalety przedszkola niepublicznego z oddziałem integracyjnym

Posłanie dziecka do przedszkola to dobre rozwiązanie. Przyczynia się ono do lepszego rozwoju pociechy i przede wszystkim wykształcenia w nim odpowiednich postaw. Dzięki doświadczonym nauczycielom najmłodsi uczą się radzić sobie w wielu sytuacjach życiowych, poznają też otaczający ich świat. Przedszkole Niepubliczne Małgosia z Oddziałem Integracyjnym to placówka, w której każde dziecko poczuje się wyjątkowo – czym dokładnie się ta placówka charakteryzuje?

Kształtowanie właściwych postaw

W szkołach dochodzi niekiedy do przykrych i niekomfortowych sytuacji, w których spokój i równowaga dzieci niepełnosprawnych jest przez ich rówieśników w różny sposób zaburzana. Wynika to z nieodpowiedniej metody kształtowania właściwych postaw u najmłodszych – jest ona w tym wypadku kluczowa do nawiązywania poprawnych relacji zarówno wśród dzieci zdrowych, jak i niepełnosprawnych. Przedszkole Niepubliczne Małgosia z Oddziałem Integracyjnym to placówka, która pomaga maluchom w budowaniu kontaktów ze wszystkimi dziećmi, niezależnie od ich ograniczeń czy cech charakterystycznych. Kluczową rolę odgrywa tu doskonale dobrana, doświadczona i wykwalifikowana kadra nauczycielska, która sprawuje nadzór nad poszczególnymi zachowaniami dzieci, wskazując im właściwe postawy. Przedszkole Niepubliczne Małgosia z Oddziałem Integracyjnym to placówka dwuoddziałowa, w której przebywać może nawet 40 dzieci bez podziału na niepełnosprawnych i zdrowych. Do dyspozycji najmłodszych oddano tu bezpieczny plac, kolorowy zabaw, na którym maluchy mogą się razem bawić i rozwijać sprawność ruchową.

Doskonałe podejście

Przedszkole Niepubliczne Małgosia z Oddziałem Integracyjnym zatrudnia jedynie cierpliwych i wykształconych pedagogów. Dbają oni, aby relacje między maluchami w grupach integracyjnych budowane były poprawnie. Ponadto dopasowują wspomaganie rozwoju intelektualnego indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego z podopiecznych. Dzięki temu w przedszkolu tym nie występują żadne podziały, a dzieci doskonale bawią się ze sobą i rozwijają jednocześnie. Przedszkole Niepubliczne Małgosia z Oddziałem Integracyjnym kształtuje w maluchach nie tylko gotowość do nauki czytania i pisania, zapewnia też dzieciom właściwą dietę. Posiłki dostosowywane są do indywidualnych preferencji najmłodszych i gwarantują zachowanie równowagi w dostarczanych składnikach odżywczych. W Przedszkolu Niepublicznym Małgosia organizowane są także zajęcia z języka angielskiego – rozpoczęcie jego nauki w tak wczesnym wieku daje możliwość maksymalnego rozwinięcia potencjału dziecka w tym zakresie i ułatwia późniejszą edukację. Warto więc skorzystać z szerokiej oferty tej renomowanej placówki i dać dziecku możliwość optymalnego rozwoju.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz