Materiał Partnera

Zalety produktów z drewna litego

Zalety produktów z drewna litego

Meble i inne wyroby z drewna litego nie bez przyczyny cenione są za jakość, solidność i najwyższą estetykę. Zakup takich produktów to zwykle inwestycja na lata, gdyż drewno lite jest trwałe i może z powodzeniem służyć kolejnym pokoleniom użytkowników. Zapraszamy do zapoznania się z innymi zaletami tego szlachetnego materiału – zwłaszcza te osoby, które wahają się, czy zakup mebli z drewna litego to na pewno dobra decyzja.

Różne gatunki drewna

Mówiąc o produktach z drewna litego, należy mieć świadomość, że obejmuje ono różne gatunki drewna np. drewno dębowe, sosnowe, bukowe, jesionowe, modrzewiowe, klonowe, ale też drewno egzotyczne (heban czy mango). Do tej kategorii produktów nie zaliczamy wyrobów z pływ wiórowych czy sklejki. Drewno lite wyróżnia się unikatowością: jako że każde drzewo ma inny wygląd, również pozyskiwany z niego surowiec nie jest jednorodny. Choć wyroby ze sklejki kuszą niższą ceną, warto pamiętać, że pod względem trwałości, jakości i możliwości dokonywania napraw zdecydowanie nie mogą się równać z tymi z litego drewna. Meble drewniane, przy zachowaniu podstawowych zasad ich pielęgnacji, zachowają swój niepowtarzalny urok i elegancki wygląd przez lata.

Walory litego drewna

Najważniejsze zalety mebla litego to trwałość i odporność na ścieranie. Z tego materiału można wykonywać piękne meble o stylowym wyglądzie: szafy, komody, regały, krzesła czy stoliki. Wybór takiego solidnego surowca gwarantuje możliwość ich użytkowania przez wiele lat bez utraty walorów estetycznych mebli. Ale jak słusznie zauważa nasz ekspert z firmy LIMBOR, dobrzy fachowcy wykonają z litego drewna również inne produkty – na przykład gustowne schody czy altanki. Wykorzystywane dziś profesjonalne technologie obróbki drewna pozwalają uzyskiwać ciekawe, oryginalne wyroby o niestandardowym wyglądzie.

Stylowa aranżacja wnętrz

Drewno lite jest chętnie wybierane tworzenia aranżacji wnętrz w różnym stylu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Ten szlachetny materiał świetnie sprawdza się w zestawieniach ze szkłem, kamieniem czy metalem. Jedynym ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia projektanta. Warto też pamiętać o tym, że drewno lite jest surowcem naturalnym, pozbawionym szkodliwych dodatków mogących wywoływać alergię. Również ekologiczne oleje i bejce nie zawierają żadnych drażniących składników. Do tego drewno emanuje zawsze przyjemnym ciepłem, sprawiając, że wnętrza są przyjazne dla dzieci i dorosłych. Dzięki bogatemu wyborowi różnych odmian drewna litego każdy może z powiedzeniem wybrać takie najbardziej odpowiadające jego preferencjom pod względem wyglądu i właściwości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz