Materiał Partnera

Zalety posiadania domowej pompowni ścieków

Zalety posiadania domowej pompowni ścieków

Odprowadzanie ścieków to problem, którego nie należy lekceważyć podczas budowania czy przebudowy domów – niekiedy może się zdarzyć, że dostęp do miejskiej sieci kanalizacyjnej będzie utrudniony lub całkowicie niemożliwy, w innych przypadkach konieczne będzie przearanżowanie obiektu tak, że urządzenia sanitarne znajdą się w pewnej odległości od pionu kanalizacyjnego. W takich sytuacjach należy wyposażyć się w sprzęty do przepompowania ścieków.

Czym jest przepompownia ścieków?

Przepompownia ścieków jest urządzeniem, które – zgodnie ze swą nazwą – wykorzystywane jest do przepompowywanie ścieków komunalnych i gospodarczy, pochodzących zarówno z wewnątrz budynków, jak i z zewnątrz, w ramach sieci kanalizacyjnej. Używa się ich zarówno w sieciach ciśnieniowych, jak i grawitacyjnych. Dzięki nim możliwe jest przetłaczanie ścieków do odległych pionów kanalizacyjnych, nawet jeśli ich źródło znajduje się poniżej ciągu kanalizacyjnego.

Zalety przydomowych przepompowni ścieków

Przydomowe przepompownie ścieków to rozwiązanie stosowane w miejscach, gdzie wykorzystanie kanalizacji grawitacyjnej jest niemożliwe lub utrudnione. Jej zastosowanie może przynieść wiele korzyści, między innymi daje ono możliwość przearanżowania rozkładu pomieszczeń domu bez ograniczania się do wytycznych pierwotnego projektu lub konieczności przebudowy całej wewnętrznej sieci kanalizacyjnej. Jest to przydatne między innymi w sytuacji, kiedy w jednym domu ma zamieszkać więcej niż jedna rodzina, choć budynek nie był projektowany z myślą o większej liczbie mieszkańców. Konieczne w takie sytuacji jest wybudowanie dodatkowych łazienek i toalet oraz umożliwienie odprowadzania z nich ścieków. Przepompownie ścieków są również rozwiązaniem w obszarach, gdzie ze względu na górzysty i pagórkowaty teren, wysoki poziom wód gruntowych lub odległość od lokalnej sieci kanalizacyjnej, zastosowanie kanalizacji grawitacyjnej jest po nieefektywne lub po prostu niemożliwe. Jakie są zalety tego rozwiązania?

- Przede wszystkim pozwala ono stworzyć domową sieć kanalizacyjną o wydajności takiej samej, jaką w dogodnych warunkach zapewnia sieć grawitacyjna – mówi przedstawiciel firmy Inwap, specjalizującej się w sprzedaży tego typu systemów – Dzięki temu zapewnia ona sprawne i szybkie odprowadzanie ścieków, bez stwarzania zagrożenia sanitarnego dla domowników lub środowiska. Ponadto systemy przepompowni są urządzeniami w pełni zautomatyzowanymi, dlatego nie wymagają obsługi. Z kolei solidna konstrukcja zapewnia bezawaryjne działanie przez wiele lat. Warunkiem osiągnięcia tego jest jednak wybór wysokiej jakości urządzeń oraz profesjonalny projekt instalacji.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz