Materiał Partnera

Zalety pościeli satynowej

Zalety pościeli satynowej
Jakość naszej pościeli ma niezwykle duży wpływ na to, jak dobrze się wysypiamy. To z jakiego materiału jest wykonana ma ogromny wpływ na głębokość oraz przyjemność naszego snu. Inaczej będziemy wypoczywać używając pościeli wykonanej z flaneli czy ze sztucznych materiałów, a inaczej będąc przykrytymi pościelą wykonaną z satyny lub z satyny bawełnianej.

Charakterystyka pościeli satynowej

Zalety pościeli wykonanej z klasycznej satyny są głównie natury estetycznej. Satyna w sypialni sprawia, że pomieszczenie to nabiera niezwykłego blasku i kolorytu. Gładkość materiału oraz wyrazistość jego kolorów zawsze zwraca na siebie uwagę i powoduje, że nasza sypialnia staje się pomieszczeniem niezwykle eleganckim i stylowym. W tym miejscu należy podkreślić, że materiał ten doskonale się sprawdza zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, jak i w bardziej nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach. Pościel satynowa jest bowiem jednolita i nie zwraca na siebie uwagi umieszczonymi na sobie wzorami.

Prawdziwa satyna wykonana jest z jedwabnych przędz atłasowych. Materiał ten przez wieki był uważany za symbol luksusu oraz zamożności. Dziś jednak coraz częściej zamiast pościeli satynowej wolimy korzystać z pościeli wykonanej, z charakteryzującej się bardzo zbliżonym wyglądem, satyny bawełnianej.

Charakterystyka satyny bawełnianej

Satyna bawełniana pod wieloma względami jest lepszym wyborem niż pościel wykonana z klasycznej satyny. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu DesignStyle w Częstochowie: Jeżeli chcemy, aby nasza pościel miała bardzo elegancki wygląd i jednocześnie zapewniała nam bardzo dużą wygodę oraz komfort snu, powinniśmy się zdecydować na satynę bawełnianą. Pościel ta łączy bowiem w sobie elegancję satyny oraz zalety bawełny. Z technicznego punktu widzenia, taka pościel składa się z bawełnianej przędzy o satynowym splocie. Dzięki temu zapewnia nam bardzo dużą wygodę. Pościel ta bardzo dobrze „oddycha”, co korzystnie oddziałuje na naszą skórę. Oprócz tego materiał ten cechuje się właściwościami hipoalergicznymi.

Na co zwracać uwagę dokonując zakupu

Jeżeli chcemy wymienić swoją pościel na pościel wykonaną z satyny lub z satyny bawełnianej, powinniśmy przede wszystkim dokładnie sprawdzać skład splotu. Wysokiej jakości pościel z satyny bawełnianej powinna mieć splot wykonany w 100 proc. z bawełny. Renomowane sklepy, jak np. wspomniany już wcześniej sklep DesignStyle, zawsze podają takie informacje.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz