Materiał Partnera

Zalety podwieszanego sufitu

Zalety podwieszanego sufitu

Sufit podwieszany kojarzy się trochę z rozwiązaniem remontowym minionej epoki, jednak w rzeczywistości zastosowanie go w mieszkaniu pozwala stworzyć bardzo nowoczesny efekt wizualny. Poza walorami estetycznymi, podwieszany sufit daje też sporo korzyści użytkowych i czyni wnętrza bardziej komfortowymi, cichszymi, łatwiejszymi w ogrzaniu. Kiedy w szczególności warto zdecydować się na sufit podwieszany?

Obniżony sufit o gładkiej powierzchni wygląda nowocześnie i estetycznie. To jednak jeszcze nie koniec walorów dekoracyjnych związanych z zastosowaniem tego rozwiązania w mieszkaniu. Ważną kwestią jest również zwiększenie zakresu możliwości, jeśli chodzi o oświetlenie. Jeśli zdecydujemy się na podwieszany suit, oprócz zwykłych opraw natynkowych, możemy zastosować również oprawy wbudowane, w tym modne i funkcjonalne oczka halogenowe, downlighty, funkcjonalne oprawy wpuszczane LED nastawne i wiele więcej. Możemy też zastosować podświetlenie liniowe, na przykład taśmy i profile LED.

Oświetlenie punktowe tworzy klimat we wnętrzu i podnosi komfort domowników ze względu na doświetlenie wszystkich zakamarków w pomieszczeniu. Można zastosować je zamiast oświetlenia  głównego – lub jako oświetlenie dodatkowe, w towarzystwie standardowej oprawy sufitowej.

Cisza i prywatność

Podwieszany sufit poprawia też właściwości akustyczne pomieszczeń w blokach i kamienicach. Wytłumia pomieszczenia i niweluje zjawisko pogłosu. Jest to przydatne szczególnie w łazience, gdzie dźwięki szczególnie się roznoszą.

Maskowanie instalacji

Zastosowanie w pomieszczeniach podwieszanego sufitu pozwala zamaskować przewody instalacyjne czy zabudować rury (z wyjątkiem rur gazowych). Jak informuje ekspert firmy WilkBud z Lęborka, sufit podwieszany sprawdza wszędzie tam, gdzie chcemy ukryć nieestetyczne elementy we wnętrzu i ujednolicić wygląd. Stosując to rozwiązanie, można też np. w prosty sposób zakryć krzywy i popękany sufit.

Niższe rachunki za ogrzewanie

Dodatkowo obniżenie sufitu pozwala na szybsze nagrzewanie pomieszczeń. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wysokich mieszkań w starym budownictwie. Zimne mieszkania w kamienicach, z wysokimi stropami, są szczególnie trudne, jeśli chodzi o trzymanie ciepła. Obniżając sufit, można w znaczący sposób obniżyć rachunki za ogrzewanie, ponieważ do ocieplenia mamy mniejszą przestrzeń, a ciepłe powietrze unosi się ku górze.

Podwieszany sufit to rozwiązanie od lat chętnie wybierane podczas remontów. Z jego stosowaniem można w stosunkowo łatwy sposób poprawić estetykę wnętrza, nadać mu nowoczesny wygląd, a także podnieść jego funkcjonalność.

Opracowanie:
Lębork, Mikołajczyka 23A
tel. 502 166 306
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz