Materiał Partnera

Zalety podłóg drewnianych

Zalety podłóg drewnianych

Podłogi drewniane przez wiele lat cieszyły się ogromną popularnością, jednak zastąpiły je imitujące drewno, dużo tańsze i niestety znacznie mniej trwałe panele podłogowe. Obecnie zaczynamy na nowo doceniać zalety naturalnego drewna, więc chętniej inwestujemy w doskonale znane i sprawdzone rozwiązanie, jakim jest ułożenie podłogi drewnianej w domu lub w mieszkaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na podłogę drewnianą?

Wykańczając dom lub mieszkanie, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest ułożenie podłogi wykonanej z różnych gatunków drewna. Zdecydowanie najczęściej wybierane są trwałe podłogi dębowe, które przy prawidłowej pielęgnacji mogą cieszyć oko idealnym wyglądem nawet przez kilkadziesiąt lat.

Podłoga drewniana może zostać wykonana np. z nowoczesnych pod względem designu desek, które idealnie wpisują się zarówno w klasyczną, jak i nowoczesną aranżację wnętrz, a także stanowią uniwersalną bazę, która pozwoli na bezproblemową zmianę wyposażenia bez konieczności wymiany podłogi.

- Moda się zmienia, jednak jedno pozostaje niezmienne, czyli naturalne piękno drewna, które jako jedyny materiał ma duszę i potrafi pozytywnie wpływać na panujący w domu lub mieszkaniu mikroklimat. Drewno żyje, oddycha, reguluje wilgotność w pomieszczeniach i dodatkowo nie przyciąga drobinek kurzu, więc jest idealne także dla alergików – wyjaśnia ekspert z firmy ARDI z Poznania.

Zalety podłóg drewnianych

Podłoga drewniana nie tylko nadaje wnętrzom wyjątkowo przytulny klimat i pozwala na ocieplenie nawet bardzo surowych i eklektycznych aranżacji. Dzięki właściwościom naturalnego drewna cechuje się ona także bardzo dużą wytrzymałością, trwałością oraz stanowi doskonałą izolację termiczną, a także pozwala na wygłuszenie pomieszczeń, co jest ważne nie tylko w budynkach wielokondygnacyjnych. Decydując się na podłogę drewnianą, możemy zapomnieć o częstych remontach, bo posłuży ona przez wiele długich lat, a w razie jej uszkodzenia np. starcia się warstwy lakieru, możemy poddać ją renowacji, zyskując całkiem nową podłogę niewielkim kosztem.

Ogromną zaletą podłóg drewnianych jest ich wpływ na panujący w pomieszczeniach mieszkalnych mikroklimat, bo drewno reguluje wilgotność powietrza, pozytywnie wpływając na komfort zamieszkania.

Warto wiedzieć, że podłogi wykonane z różnych gatunków drewna cechuje nie tylko odmienny wygląd np. pod względem kolorystycznym, ale także unikalny układ słojów każdej deski, który można podkreślić, np. stosując do zabezpieczenia podłogi specjalne oleje. W przypadku podłóg drewnopodobnych każdy element jest do siebie podobny, więc nie możemy liczyć na to, że wykonana z nich podłoga będzie unikalną ozdobą naszej prywatnej przestrzeni.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz