Materiał Partnera

Zalety podłóg drewnianych

Zalety podłóg drewnianych

Drewniana podłoga jest wykorzystywana od wieków i nie jest prawdą, że została wyparta przez inne rozwiązania architektoniczne. Należy do grupy posadzek, które są szczególnie cenione za swoje rewelacyjne właściwości użytkowe oraz walory estetyczne. Co warto wiedzieć o drewnianych podłogach i czy warto w nie inwestować? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Naturalny wygląd, trwałość i co jeszcze?

Podłogi drewniane najczęściej ocenia się pod kątem wyglądu oraz użyteczności. Tego rodzaju podłoże stosuje się od setek lat. Jest cenione za naturalny wygląd, który świetnie komponuje się zarówno z wnętrzami urządzonymi w stylu tradycyjnym, jak i z modną ostatnio estetyka loftową. Styl samych desek również można bez problemu dostosować do swoich potrzeb, za każdym razem uzyskując satysfakcjonujący efekt. A przecież naturalny wygląd sprawdza się zawsze i wszędzie, a dodatkowo wprowadza do wnętrz przytulną, ciepłą atmosferę.

Drugą zaletą drewna jest oczywiście trwałość. Deski wykonane z dobrej jakości, litego drewna są grube i wykazują znakomitą odporność na duże obciążenia lub na czynniki zewnętrzne (chemiczne, mechaniczne itd.). 

Jakie plusy warto jeszcze uwzględnić? Wyjaśnia ekspert z firmy SEBA: „Parkiety i podłogi drewniane charakteryzują się ponadto doskonałymi właściwościami izolacyjnymi
i akustycznymi. Deski nie przewodzą łatwo ciepła i dźwięków, w związku z czym zapewniają ciche i odpowiednio zabezpieczone od zimna podłoże.”

Takie podłoże jest ponadto długotrwałe. W razie potrzeby łatwo poddaje się renowacji. Powierzchnię drewnianą można bez problemu odświeżyć i usunąć z niej wszelkie rysy i plamy, tak aby służyła kolejnym pokoleniom w danym domu lub mieszkaniu.

Uniwersalny materiał do każdej stylistyki

Drewno to materiał zarazem elegancki i rustykalny. Ponadczasowe tworzywo rewelacyjnie dopasowuje się do każdego stylu wystroju, niezależnie od panującej mody. Tak więc inwestycja w dobrej jakości podłogę lub parkiet drewniany jest zawsze pewna i udana.

Nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń estetycznych. Łączy się zarówno z aranżacją kolonialną, minimalistyczną, jak i prowansalską, skandynawską, jak i glamour.

Materiał ten znakomicie komponuje się też z innymi popularnymi elementami wyposażenia, np. z cegłą, kamieniem, kinkietem, a nawet z betonem architektonicznym, tak chętnie wybieranym ostatnio przez miłośników wnętrz industrialnych. Bez problemu da się go zestawić także z dekoracyjnymi płytkami podłogowymi.

Jak wybrać dobrego dostawcę podłóg drewnianych?

Przy wyborze odpowiedniego dostawcy i wykonawcy parkietów oraz podłóg drewnianych zwracaj uwagę na jego dotychczasowe realizacje. Im bardziej różnorodne, tym lepiej, bo świadczy to o elastyczności usług i doświadczeniu. Dobrze jest też dowiedzieć się, czy usługodawca oferuje również olejowanie i lakierowanie parkietów. Zapytaj również o marki oferowanych podłóg. Rekomendowanymi produktami są na przykład te od firm: Finish Parkiet. Barlinek, Tarkett i Walczak.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz