Materiał Partnera

Zalety oświetlenia LED

Zalety oświetlenia LED

Popularność oświetlenia LED wciąż rośnie. Nic dziwnego, ponieważ ma ono wiele zalet, z których największą jest energooszczędność jaką zapewnia. Jednak to nie wszystko: oświetlenie LED ma do zaoferowania o wiele więcej.

Ekonomiczność przede wszystkim

Do niedawna oświetlenie LED prezentowane było jako przełomowa technologia, która może dokonać prawdziwej rewolucji i kompletnie zmienić sposób korzystania z oświetlenia. Teraz nie jest już żadną nowością i zupełnie nikogo nie dziwi – LED-y na stałe zadomowiły się na naszym rynku. Z tego rodzaju oświetlenia korzystają już w zasadzie wszyscy.

-Każdy, kto dba o finanse, czy to w swoim domu, mieszkaniu, czy innym budynku, postanawia wymienić tradycyjne żarówki na diody LED. Dzięki nim rachunki za elektryczność są niższe, a to ogromna ich zaleta – przekonuje ekspert, który reprezentuje Hurtownię Elektryczną ALGRAKOL.

Dlaczego warto

Światła LED, poza niskim zużyciem energii elektrycznej, posiadają też wiele innych zalet. Przede wszystkim, w odróżnieniu od zwykłych żarówek, nie zawierają rtęci i mają nawet 25-krotnie dłuższy okres eksploatacji, niż żarówki tradycyjne, co czyni je produktami trwałymi, a przez to też bardziej przyjaznymi środowisku.

Diody LED nie pobierają znacznych ilości prądu podczas ich włączania. Co więcej, przy ich wykorzystaniu nie dochodzi do „uderzeń prądu”, dlatego częste włączanie i wyłączanie nie wpływa na żywotność tego typu oświetlenia, a ta jest długa, bo wynosi od 30 do 100 tysięcy godzin. Dodatkowo, diody cechują się bardzo dużą sprawnością przetwarzania energii elektrycznej na światło.

Cechą, która bardzo przyczyniła się do wzrostu popularności oświetlenia LED jest zdecydowanie możliwość wyboru jego koloru. A jest z czego wybierać! Gama barw, którymi diody mogą rozświetlać pomieszczenie jest w zasadzie nieograniczona.

Na koniec warto wspomnieć o ważnej zalecie, jaką jest bezpieczeństwo. Oświetlenie LED nie rozgrzewa się bowiem nawet po długim czasie użytkowania, a jego zwarta budowa oraz brak luźnych części zmniejszają ryzyko uszkodzenia mechanicznego. Co więcej, diody LED cechują się odpornością na wilgoć i niskie temperatury.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz