Materiał Partnera

Zalety obiadów w barach, o których nie wiedziałeś

Zalety obiadów w barach, o których nie wiedziałeś

Czasem zwyczajnie nie chce nam się spędzać kilku godzin w kuchni, gotując obiad dla całej rodziny. Wielu z nas decyduje się wtedy na zamówienie pizzy lub kebabów, jednak zjedzenie obiadu poza domem może mieć więcej plusów, niż myślisz. Zobacz, jaki pozytywny wpływ na Ciebie i Twoich bliskich może mieć skorzystanie czasem z usług restauracji lub baru.

Wspólne spędzanie czasu

W naszych domach często bywa tak, że każdy zabiera talerz do swojego pokoju, gdzie zjada obiad, robiąc przy okazji wiele innych rzeczy. W niewielu domach zachowała się tradycja jedzenia posiłków przy wspólnym stole, a przecież to wspaniała okazja do rozmowy. Wspólne wyjście na obiad pomoże wam odnowić więź i nawiązać lepszy kontakt, warto więc raz na jakiś czas praktykować ten zwyczaj.

Nie musi być to drogie miejsce – poszukaj, czy w Twoim mieście nie ma miejsca takiego jak rodzinny Bar u Słowika w Rzeszowie, które oferuje zarówno domowe obiady, jak i fast foody. W ten sposób wspólne wyjście nie naruszy waszego domowego budżetu, a dzięki bogatej karcie dań każdy z domowników znajdzie coś dla siebie. No i, co najważniejsze – nikt nie będzie musiał zmywać!

Poznawanie nowych smaków

Każde danie, choćby najlepsze, może się przejeść. Warto wiec  raz na jakiś czas zastosować odmianę w postaci obiadu w innym miejscu. Staraj się wybrać danie, którego nie jadasz na co dzień. Pozwoli Ci to poznać nowe smaki, a może nawet dołączyć je do domowego jadłospisu.

Zwiedzanie restauracji i barów z domowym jedzeniem to również wspaniały pomysł na randkę – poznacie coś nowego, porównacie swoje opinie, a przy okazji każde z was wróci z randki szczęśliwe i najedzone. Jeśli jesteś w stałym związku to także ciekawa okazja, by przełamać rutynę – powiedz partnerowi, że dziś odpuszczacie sobie gotowanie i zmywanie, ubierzcie się ładnie i spróbujcie czegoś nowego. Może będzie to klasyczne danie kuchni polskiej, a może dawno niejedzona zapiekanka? Wybór należy do was.

Cheat meal

Wiele osób uprawiających sport pilnuje również swojej diety, włączając do niej jedynie kilka posiłków. Jeśli należysz do tego grona, to dobrą wiadomością dla Ciebie na pewno będzie fakt, że  zjedzenie fast fooda raz na  jakiś czas może przynieść Ci dodatkowe korzyści. To tzw. cheat meal, który podkręci Twój metabolizm. Oczywiście, warto stosować to rozwiązanie z umiarem, jednak jeśli na myśl o kolejnym dniu jedzenia kurczaka z ryżem odechciewa Ci się robienia obiadu – jest to na pewno dobry moment, by zaskoczyć swój organizm.

Jeśli obawiasz się o wysoką kaloryczność posiłku, zrezygnuj z tłustych dodatków, jak duża ilość sosu lub węglowodanów – zamiast kebaba w bułce wybierz ten na talerzu. Taki posiłek nie tylko pobudzi Twój układ trawienny, ale również da Ci zastrzyk endorfin na długi czas.

Opracowanie:
Rzeszów, Senatorska 135
tel. 695 935 823
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz