Materiał Partnera

Zalety nawierzchni z kostki kamiennej

Zalety nawierzchni z kostki kamiennej

Nawierzchnia kamienna, mimo że znana od lat, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie jest przestarzałym rozwiązaniem, lecz wręcz przeciwnie często spotyka się ją na terenach nowych inwestycji, gdyż jej wybór niesie ze sobą wiele korzyści. Jeśli stoicie przed wyborem nawierzchni przed Waszym domem, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł, który przedstawi zalety tej decyzji.

Sprawdzone i pewne rozwiązanie

Nawierzchnia z kostki kamiennej jest rozwiązaniem, które od lat sprawdza się przy wielu inwestycjach. Kostka kamienna jest odporna na działanie czynników zewnętrznych i nie ulega zmianom w dłuższym okresie. W praktyce oznacza to dla nas, że nie będziemy musieli stale inwestować w jej renowacje i naprawy. Wahania temperatur, jak na przykład przemienny mróz i upał, nie powodują pęknięć czy uszczerbków w jej strukturze, co jest bardzo istotne, zważywszy na różnice temperatur w Polsce. Nawierzchnie kamienne są także odporne na uderzenia i naciski. To wszystko jest efektem wysokich parametrów wytrzymałościowych kostek kamiennych, które powodują, że jest ona powszechnie uważana za doskonały materiał budulcowy dróg. Warto poruszyć w tym miejscu także kwestie wizualne kostki brukowej. Nawierzchnie kamienne bowiem nie blakną pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego, w związku z tym nie wymagają dodatkowej impregnacji, jak w przypadku innych rozwiązań.

Różnorodny wybór

Na uwagę zasługuje również kwestia szerokiego wyboru kostek kamiennych, co niezaprzeczalnie wpływa na ich korzyść. Dostępne są różnorodne warianty zarówno pod względem koloru, jak i kształtu kostki. Można je także, układać na wiele sposób. Coraz większą popularność zyskuje ułożenie prostopadłe do osi drogi lub na tak zwaną jodełkę, czyli ukośnie. Ich duża różnorodność wpływa na to, że wykorzystując kostkę kamienną, można zrealizować wiele ciekawych i oryginalnych projektów. W zależności od wyboru gabarytu kostki brukowej sprawdzi się ona przy budowie różnych nawierzchni. Większe kostki są przeznaczone główni do formowania dróg, natomiast mniejsze dobrze sprawdzą się na nawierzchniach mniej uczęszczanych, jak na przykład domowe podjazdy, parkingi oraz ścieżki i chodniki. Kluczowym parametrem rozróżniającym poszczególne kostki kamienne jest jej klasa oraz gatunek. Klasa dotyczy jakości surowca skalnego, natomiast gatunek do sposobu obróbki kamienia. Należy wziąć je pod uwagę podczas planowania nowej nawierzchni. Pomocni w podjęciu decyzji mogą być specjaliści z zaufanej firmy świadczącej usługi brukarskie, jak na przykład Naturbud, którzy doradzą w wyborze najlepszej opcji.

Reasumując, nawierzchnia z kostki kamiennej ma niesamowicie wiele zalet i jest rozwiązaniem godnym uwagi. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości i różnorodnych wariantach wizualnych, ten wybór z pewnością spełni oczekiwania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz