Materiał Partnera

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Mieszkanie nowe czy używane – to pytanie zadaje sobie każdy, kto myśli o ustatkowaniu się i rozpoczęcia życia na swoim, bez wynajmowania lokali. Najczęściej kupno mieszkania wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu, co jest dodatkowy powodem, dla którego decyzję o kupnie mieszkania należy należycie przemyśleć. W poniższym tekście znajdziemy kilka argumentów przemawiających na korzyść kupna mieszkania nowego, prosto od dewelopera.

Wyższa wartość mieszkania

Mieszkania nowe są zazwyczaj znacznie droższe od mieszkań z rynku wtórnego – ich koszt uzależniony jest od wielu czynników, między innymi metrażu, standardu, lokalizacji, a w wielu przypadkach również piętra, na którym lokal się znajduje. Wyższe koszty zakupu można jednak rozpatrywać również jako atut – mieszkanie nowe dłużej zachowuje swoją wartość. Oznacza to, że jeśli będziemy chcieli w późniejszych latach sprzedać lokal, uzyskamy za niego lepszą cenę, niż za mieszkanie, które miało już kilku właścicieli.

Nowoczesne rozwiązania

W nowych blokach mieszkalnych znajdziemy rozwiązania, które stosunkowo niedawno weszły do standardu budownictwa mieszkaniowego, a jednocześnie nie są powszechnie w blokach powstałych kilka dekad wcześniej. Do takich udogodnień należy zaliczyć windy, monitoring czy podziemne parkingi. Dodatkowo kupując mieszkanie nowe możemy z dużą dozą pewności założyć, że obiekt powstał przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów oraz odpowiednich technik – w końcu deweloperowi również opłaca się zainwestować w dobre wykonanie, niż później inwestować w poprawki i mieć problemy ze sprzedażą. Warto pamiętać, że długotrwałe remonty, nawet jeśli nie dotyczą konkretnie naszego mieszkania, mogą wpływać również na nasz komfort mieszkania.

Mieszkanie pod klucz

Wielu deweloperów oferuje swoim klientom dwa standardy wykończenia mieszkania – stan surowy oraz „pod klucz”. Ta druga opcja jest niedostępna w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego. Na czym ona polega? 

-Standard pod klucz oznacza, że deweloper zobowiązuje się do pełnego wykończenie mieszkania – wyjaśnia specjalista firmy deweloperskiej Ekobud Obejmuje to nie tylko prace takie jak zamontowanie ceramiki łazienkowej, glazury czy urządzenie kuchni, ale również zakupienie mebli oraz wszystkich sprzętów niezbędnych do zamieszkania. Klient, który decyduje się takie rozwiązanie może wprowadzić się do mieszkania od razu po odebraniu kluczy.

 Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Z pewnością jest ono bardzo atrakcyjne jeśli nie mamy czas lub ochoty na wykańczanie i urządzanie mieszkania we własnym zakresie – wszystko zostanie przygotowane za nas zgodnie z projektem, który zaakceptujemy. Należy jednak liczyć się z tym, że zapłacimy za nie znacznie więcej, niż mieszkanie w stanie surowym. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz