Materiał Partnera

Zalety metalowych regałów sklepowych

Zalety metalowych regałów sklepowych

Czyste, sterylne materiały takie jak beton, szkło oraz metal cieszą się zainteresowaniem projektantów i architektów. Dzięki nim można stworzyć nowoczesną i przyciągającą przestrzeń. Stają się również popularne w tworzeniu aranżacji sklepowych. Wbrew pozorom metal nie jest tworzywem, który uniemożliwia kształtowanie. Połączenie dobrej jakości materiału z doświadczeniem spawalniczym pozwala na realizację nawet najbardziej nietypowych projektów.

Specjalne regały ekspozycyjne

Metalowe regały kojarzą się często z siermiężnymi sklepami z PRLu. Nic bardziej mylnego. Dzięki możliwości spawania ze sobą konstrukcji można uzyskać unikatowe projekty o interesującym designie, które świetnie nadają się do ekspozycji towarów, takich jak książki, prasa czy artykuły papiernicze. Wśród nich można znaleźć nie tylko regały przyścienne, ale także bardziej zróżnicowane, samodzielne regały wysepkowe, które nadają się ekspozycji nowości, jak podkreślają projektanci z firmy Prome.

Zalety technologii malowania proszkowego regałów sklepowych

Coraz częściej można również spotkać się z technologią malowania proszkowanego mebli sklepowych. Pozwala ono na lepszą ochronę antykorozyjną metalu, a przez to zwiększone zostaje bezpieczeństwo pracowników, klientów oraz towaru umieszczonego na półce. Technologia ta określana jest mianem malowania na sucho, ponieważ nie potrzebuje rozrabiania farby. Wykorzystuje ona naturalne ładunki elektrostatyczne metalu oraz proces polimeryzacji, którym podlega lakier podczas zetknięcia się z powierzchnią. Następnie przychodzi etap utwardzania lakieru, dzięki czemu tworzy się trwała powierzchnia odporna na ścieranie.

Czyste i sterylne rozwiązanie

Malowanie proszkowane posiada także cenną zaletę, jaką jest niwelowanie emisji chemikaliów do otoczenia, przez co bez obaw można przechowywać na pomalowanych w ten sposób konstrukcjach produkty. Przypomina to też o tym, że metalowe regały sklepowe są odpowiednim rozwiązaniem do sklepu, ponieważ jest to materiał, który łatwo można utrzymać w czystości i gwarantuje, że zabrudzenia nie dostaną się do żywności. Metal jest także materiałem pasującym do wielu aranżacji, ponieważ jest czysty oraz uniwersalny.

Opracowanie:
Lipsko, Kółek Rolniczych 1
tel. 48 378 26 96
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz