Materiał Partnera

Zalety mebli ze stali nierdzewnej

Zalety mebli ze stali nierdzewnej

Meble gastronomiczne stanowiące wyposażenie lokalu powinny z jednej strony być funkcjonalne, z drugiej przynosić pożądane zyski. Ważna jest ich trwałość i jakość oraz cena, którą trzeba za nie zapłacić. Liczy się również estetyczny wygląd oraz łatwość użycia i utrzymywania w czystości. Wszystkie te założenia spełniają meble wykonane ze stali nierdzewnej. Jakie są ich główne zalety i na co zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia kuchni?

Meble ze stali nierdzewnej wykorzystywane są w gastronomii z kilku powodów: są odporne na korozję, na wysokie temperatury i kwasy oraz na tworzenie się na nich warstwy bakterii. Nierdzewność stali uzyskuje się poprzez wprowadzenie odpowiednich dodatków stopowych, najczęściej chromu i molibdenu. Tworzy się powłoka tlenku chromu, która odnawia się w razie uszkodzenia, poprzez uzupełnienie ubytku tlenu.

Najważniejsze właściwości mebli ze stali nierdzewnej

Meble ze stali nierdzewnej są coraz częstszym wyposażeniem kuchni w lokalach gastronomicznych. W kuchniach panują szczególne warunki, głównie wilgoć i wysokie temperatury, stąd ich wyposażenie powinno również być szczególne. Meble ze stali nierdzewnej są nie tylko odporne na korozję, ale też wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości i zapewniają nowoczesny wygląd. Dzięki właściwościom stali nierdzewnej nie ma możliwości ich podpalenia, odparzenia, ani odkształcenia pod działaniem ciepła. Metal ten rozkłada ciepło równomiernie, zwiększając bezpieczeństwo pracowników. Meble są odporne na uderzenia, nie pękają i uniemożliwiają ryzyko ukruszenia. Ich gładka powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu – wystarczy przecierać powierzchnię miękkim materiałem zwilżonym mieszanką wody i detergentu do pielęgnacji stali.

Najważniejsze zalety stalowych mebli gastronomicznych

Na pierwszy rzut oka, meble ze stali nierdzewnej to nowoczesny i estetyczny wygląd, pasujący do każdego wnętrza. Ważniejsza od wyglądu jest wysoka wytrzymałość i odporność na korozję. Idealnie gładka powierzchnia nie reaguje z kwasami, co podnosi jej wytrzymałość i zapobiega korozji, a jednocześnie ułatwia czyszczenie. Zdolność rozprowadzania ciepła na całej powierzchni sprawia, że praca w kuchniach ze stali nierdzewnej jest bezpieczna i chroni przed oparzeniami. Z drugiej strony ich wytrzymałość na wysoką temperaturę powoduje, iż w przeciwieństwie do mebli standardowych nie ulegają one uszkodzeniom. Meble ze stali nierdzewnej doskonale wpisują się w działania proekologiczne, gdyż w 100 procentach nadają się do powtórnego przetworzenia.

Stal nierdzewna nadaje się również do wyposażenia kuchni, gdyż  nie pozostawia metalicznego posmaku w potrawach.  Zamówienie całego wyposażenia u jednego dostawcy  firmy Firn Urządzenia gastronomiczne i sklepowe zagwarantuje spójność umeblowania. Ważne jest by produkty posiadały międzynarodowe certyfikaty, które potwierdzają spełnianie europejskich norm.
Opracowanie:
Wrocław, pl. Stanisława Staszica 50
tel. 71 717 37 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz