Materiał Partnera

Zalety mebli z drewna odzyskanego

Zalety mebli z drewna odzyskanego

Meble z drewna odzyskanego to meble, które zyskały swoje drugie życie. Złożone często z drewna pozyskanego z różnych części domów jak podłóg, belek albo elementów konstrukcyjnych, do tego przetarte, wypłowiałe, z pozostałościami po farbie i trochę zielonkawe tworzą jednak niepowtarzalny klimat pomieszczenia. Cenią je w swoich wnętrzach osoby, którym recykling i niebanalność nie jest obca. Sprawdź, dlaczego warto je zakupić.

 

Czym charakteryzują się meble z drewna odzyskanego?

 

Meble z drewna odzyskanego stanowią mieszankę starych, drewnianych elementów. Tworzy się je z odzysku, tj. ze starego drewna pozyskanego z różnych drewnianych części domów. Stolik czy biurko z drewna odzyskanego może zatem składać się z różnorodnych gatunków drewna, jak palisander indyjski, dąb, cedr, sosna, buk, teczyna, drewno mango albo akacja i powstać ze starej, zniszczonej podłogi, belek wspornikowych, skrzyń lub łodzi rybackich. Stare drewno zyskuje zatem nowe życie. 

Jak tłumaczy pracownik firmy Meblomaniak24: Meble z odzysku tworzone są z drewna, które jest już postarzane, wyblakłe i wysuszone. Dzięki tym cechom drewno jest już naturalnie ukształtowane, nie kurczy się ono, ani też nie wygina, co powoduje, że nie wymaga wykończenia i nie zmienia swojej formy.

Widoczne pozostałości po farbie i wypłowiałość niektórych przeraża, ale tego typu meble mają sporo entuzjastów głównie dlatego, że są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli zatem chcesz mieć w swoim domu mebel z odzysku, z tzw. duszą i jesteś entuzjastą niebanalnego wzornictwa, meble z drewna odzyskanego są dla Ciebie.

 

Moda i recykling

 

Coraz bardziej modny i zarazem potrzebny z uwagi na ochronę środowiska jest recykling. Meble z drewna odzyskanego doskonale wpisują się w wizję, aby starym drewnianym elementom nadać nowe życie. To właściwy wybór dla osób, które cenią sobie ekologię i chcą zadbać o przyszłość naszej planety. Tego typu meble wykonuje się ręcznie. Powierzchnia blatów jest gładka i dobrze zabezpieczona. Dodaje się metalowe stelaże, np. do biurek albo do stolików, które także pochodzą ze starych przedmiotów. Dzięki temu zawsze kupisz unikatowy i jedyny w swoim rodzaju mebel.  

Ponadto należy pamiętać, że we wnętrzach wciąż króluje styl industrialny, surowy, minimalistyczny, a meble z drewna odzyskanego idealnie wpisują się w ten klimat. Wystarczy wnętrze uzupełnić metalowymi elementami, a efekt retro będzie piorunujący.

 

Asortyment mebli z drewna odzyskanego jest bardzo szeroki. Możesz kupić stolik, stół, biurko, szafę, skrzynię albo komodę. Tworzy to szerokie spectrum możliwości aranżacyjnych w Twoim wymarzonym wnętrzu.

 

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz