Materiał Partnera

Zalety mebli na wymiar

Zalety mebli na wymiar

Meble na wymiar rozwiązują problemy, które powstają przy meblach zakupionych prosto ze sklepów. Za ich pomocą można zaprojektować każdą niestandardową przestrzeń, co zniweluje wszelkie szczeliny. Klient ma pełną dowolność co do stylu mebli, wyboru klamek i okleiny, jednak w razie potrzeby może poradzić się projektantów, którzy doradzą, jak estetycznie i funkcjonalnie umeblować daną przestrzeń. 

Zaprojektowanie kuchni

Meble na wymiar to przede wszystkim swoboda w zaaranżowaniu każdego wnętrza. W przypadku kuchni nie musimy dopasowywać rozmiarów poszczególnych szafek, blatu i sprzętu RTV AGD. Wystarczy indywidualnie stworzony projekt, aby wnętrze było dobrze rozplanowane. Możliwość stworzenia szafek kuchennych według własnych upodobań przełoży się na wysoką funkcjonalność niezależnie od wielkości danego wnętrza. Meble kuchenne na zamówienie dodatkowo charakteryzują się zabudowaniem poszczególnych sprzętów, co nadaje nowoczesnego, zgranego wyglądu. Są one droższe niż gotowe oferty, jednak za ceną idzie jakość. Nie musimy obawiać się, że w niedalekiej przyszłości trzeba będzie wymieniać zawiasy lub porysowane fronty.

Zagospodarowanie każdej przestrzeni

Meble projektowane na wymiar są odpowiednim rozwiązaniem w każdym niestandardowym pomieszczeniu. Wąska ściana, ukos, wystający przewód wentylacyjny lub kominowy często uniemożliwiają wstawienie gotowych szafek i komód. Jeśli już uda się dopasować dany mebel, to obok niego lub nad nim pozostaje wolna przestrzeń, w której zbierają się brudy i śmieci. Często sami mieszkańcy upychają w szpary podłużne, niepotrzebne rzeczy. Stworzenie szafy, komody czy regału w danym wymiarze rozwiązuje ten problem, bowiem nadmiarowa przestrzeń znajduje się wewnątrz mebla. Dzięki temu pomieszczenie jest bardziej estetyczne i funkcjonalne. Szafy i regały projektowane na wymiar są także jedynym rozwiązaniem w przypadku wnęk lub skosów.

Dowolność wyboru

Wybierając meble na wymiar możemy poradzić się projektantów danej firmy albo samemu wymyślić coś oryginalnego, co będzie odpowiadało naszym potrzebom. Dowolność dotyczy także klamek, frontów i oklein. Można wybrać imitacje europejskich drzew popularnych w polskich meblach albo zdecydować się na okleiny wykonane z egzotycznych gatunków drzew. Gotowe zestawy mebli w sklepach przeważnie sprzedawane są w wybranym wzorze. W przypadku mebli na wymiar rodzajów materiałów, kolorów i oklein jest znacznie więcej. To klient decyduje o finalnym kształcie i wykończeniu. Specjalista z warszawskiej firmy Stolar dodaje: Oprócz przygotowanych przez nas mebli dodatkowo zapewniamy klientom transport i montaż.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz