Materiał Partnera

Zalety mebli kuchennych Atlas i innych realizacji na wymiar

Zalety mebli kuchennych Atlas i innych realizacji na wymiar

 W kuchni spędzamy całkiem sporą część dnia – gotujemy, spożywamy posiłki, często przyjmujemy w niej naszych gości. To wszystko powoduje, że mamy wobec niej bardzo duże wymagania, oczekujemy, że będzie nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale również estetyczna. Można te cele osiągnąć poprzez odpowiednie umeblowanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie mebli na wymiar. Oto kilka powodów, dla których warto się na nie zdecydować.

Możliwość dopasowania do każdego wnętrza

Zabudowa kuchenna na wymiar to ratunek dla wszystkich posiadaczy pomieszczeń kuchennych o nietypowych kształtach, np. zlokalizowanych na poddaszach lub posiadających wnęki.

 - Należy pamiętać, że w kuchni każdy centymetr kwadratowy przestrzenie jest cenny – mówi specjalista firmy Transmeb, dostawcy mebli marki Atlas - Dotyczy to szczególnie pomieszczeń niewielkich. Decydując się na gotowe meble kuchenne i starając się dopasować je do kształtu kuchni istnieje sporo ryzyko, że pozostanie nam mnóstwo niewykorzystanego miejsca. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że wyposażenie kuchni to nie tylko szafki, ale również lodówka bądź zlew, które można zabudować wybierając meble na wymiar.

Kuchnia na miarę potrzeb

Kuchnia powinna być dostosowana do nas, a nie my do kuchni – dlatego meble kuchenne na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto spędza na gotowaniu sporo czasu i wymaga maksymalnego komfortu. Zamawiając meble kuchenne możemy decydować między innymi o wysokości i szerokości blatów oraz wysokości szafek wiszących. Ma to niezwykle istotne znaczenie.

Maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca

W kuchni zazwyczaj trzymamy całe mnóstwo przedmiotów – od artykułów spożywczych, przez naczynia, kończąc na urządzeniach takich jak miksery, blendery etc. Wszystkie one muszą znaleźć swoje miejsce w kuchni, inaczej w bardzo krótkim czasie będziemy musieli mierzyć się ze sporym bałaganem. Kuchnia na wymiar pozwala w pełni wykorzystać potencjał dostępnej przestrzeni, np. wykonać głębsze szafki tam, gdzie jest taka możliwość.

Dowolne rodzaje szafek, szuflad

Do przechowywania sprzętów w kuchni wykorzystuje się szafki, szuflady, półki i innego rodzaju skrytki. Dobrze jest dopasować ich ilość i rodzaj do tego, co trzymamy w kuchni. Przykładowo – jeśli nie posiadamy zbyt dużo wielkich sprzętów, nie ma sensu zaopatrzać kuchni w szafki o dużej kubaturze, zajmą tylko miejsce, a nie zostaną w rozsądny sposób wykorzystane. To kolejna zaleta kuchni na wymiar – dzięki temu rozwiązaniu możemy dostosować meble do własnych potrzeb.

Wysoka estetyka

Szczeliny między poszczególnymi meblami oraz między meblami a ścianami nie tylko ograniczają przestrzeż użytkową kuchni, ale również sprawiają, że wnętrze nie prezentuje się zbyt dobrze. Szczególnie złe wrażenie robi kuchnia, gdzie w szparach między meblami zbiera się kurz – takie miejsca bardzo trudno oczyścić. Rozwiązaniem tego problemu jest dopasowana do kształtu kuchnia zabudowa.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz