Materiał Partnera

Zalety mebli dębowych

Zalety mebli dębowych

Dąb to szlachetne drzewo, powszechnie kojarzone z solidnością i długowiecznością. Nie może zatem dziwić, że drewno dębowe znajduje użytek przy produkcji wysokiej klasy mebli. Dębowe łóżka, stoły czy szafy wykazują takie same cechy, jak materiał z którego zostały wykonane. To inwestycja na lata, szczególnie warta rozważenia przy aranżacji domowych pomieszczeń. Podstawowe zalety mebli dębowych prezentujemy poniżej.

Wytrzymałość

Meble dębowe nie poddają się upływowi czasu, a przynajmniej nie tak szybko jak przedmioty i akcesoria wykonywane z innych materiałów. Są niezwykle wytrzymałe, odporne na ścieranie, obciążenia, zarysowania i inne czynniki zewnętrzne. Ich pielęgnacja nie nastręcza trudności – szczególnie, gdy zostały fabrycznie zabezpieczone. W celu jeszcze lepszego ochronienia drewna, opłaca się poddawać je okresowej konserwacji, olejowaniu i woskowaniu. W przypadku powierzchni lakierowanych, zazwyczaj wystarczy przecieranie drobną szmatką. Nie jest wskazane bezpośrednie stawianie na powierzchni mebli nagrzanych przedmiotów (na przykład kubka z herbatą). Nie powinno się też narażać ich na przemoczenie. Z tego względu meble dębowe (a szerzej patrząc wszystkie meble z drewna) sprawdzają się przede wszystkim wewnątrz pomieszczeń, a nie na pod gołym niebem.

Estetyka

Dębowe elementy wyposażenia pomieszczeń sprawdzają się zarówno w stylistyce klasycznej, jak i aranżacjach nowoczesnych

Naturalna barwa i usłojenie mebli sprawia, że wytwarzają one wokół siebie autentycznie przyjazną, ciepłą aurę. W związku z tym są wprost stworzone, aby być dekoracją domowych salonów czy sypialni, kojarzonych ze spokojem, harmonią i bezpieczeństwem. Równie dobrze sprawdzają się jednak w aranżacjach biurowych, stawiających na praktyczną elegancję i profesjonalne wyważenie – objaśnia przedstawiciel firmy Meble K&D z Makowa Podhalańskiego, producenta wysokiej klasy mebli drewnianych. 

Istnieje spora możliwość dopasowania mebla do indywidualnych potrzeb w zakresie wystroju wnętrza. Z uwagi na szeroką dostępność mebli dębowych w naszym kraju, nie sprawia problemów zamówienie wyrobu o określonych wymiarach i opcjonalnym wybarwieniu.

Praktyczność

Materiał dębowy może podlegać swobodnej obróbce, w związku z czym przyjmuje wiele funkcjonalnych form. Wśród dostępnych produktów znajdziemy szafy i komody z dowolną ilością szuflad i skrytek, rozkładane stoły oraz regały zdolne utrzymać spore ilości książek. Poszczególne elementy umeblowania można wzajemnie dopasowywać, tworząc jednolite bądź bardzo zróżnicowane zestawy. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, wyczucia stylu i praktycznych zapotrzebowań. W razie potrzeby, możemy poprosić o pomoc pracowników sklepów meblowych. Tylko przemyślany zakup sprawi, że będziemy naprawdę zadowoleni.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz