Materiał Partnera

Zalety mebli dębowych

Zalety mebli dębowych

Meble z naturalnego drewna cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób urządzających własny dom lub mieszkanie. Nie powinno to dziwić. Takie wyroby odznaczają się ponadczasowym wyglądem, bardzo dobrą trwałością i można je bez problemu dopasowywać do różnych aranżacji. Do najchętniej wybieranych mebli drewnianych nalezą te wykonane z dębu. Za co pokochaliśmy meble z tego naturalnego tworzywa?

Praktyczne i dostępne

Drewno dębowe łatwo poddaje się obróbce. Dzięki tej właściwości meblom wykonanym z tego surowca można nadawać dowolne formy i kształty. Na rynku można znaleźć szeroki wybór szaf, komód i regałów – różnorodnie zaprojektowanych, o dowolnej liczbie szuflad i półek (często dostępnych w opcji na indywidualne zamówienie). Z drewna dębowego wykonuje się także wysokiej klasy blaty kuchenne.

Meble dębowe są na tyle popularnym i chętnie kupowanym rozwiązaniem, że można je znaleźć praktycznie w każdym sklepie meblowym. Polecaną opcją będzie np. zakup w renowowanym sklepie Fatwood w Tychowie. Można tam znaleźć meble z dębu o wysokiej jakości.  Ponadto klienci otrzymają tam sporo przydatnych rad związanych z użytkowaniem opisywanych wyrobów.

Naturalne wykończenie

Wspomnieliśmy już o ponadczasowym wyglądzie. Ten wątek warto jednak rozwinąć. Na czym polega wyjątkowość mebli dębowych w kontekście estetyki? Dzięki ich naturalnej barwie i unikalnym usłojeniom całe pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne i ciepłe. Ten piękny wygląd mebli dębowych w pełni wpisuje się w trend eko i nawiązuje poniekąd do modnego w ostatnich sezonach minimalizmu.

Meble z dębu doskonale prezentują się z domowymi roślinami zielonymi. Współgrają także z artykułami wykonanymi z innych naturalnych materiałów, takich jak surowy kamień lub nawet marmur.

Ze względu na swój uniwersalny charakter meble dębowe sprawdzą się zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i w kuchni czy sypialni – we wszystkich tych miejscach, w których ma panować harmonijny nastrój.

Wieloletnia gwarancja trwałości

To, co jeszcze wyróżnia meble dębowe na tle innych, to ponadprzeciętna trwałość i odporność na zmieniające się wraz z upływem lat warunki. Takie wyroby wytrzymują nawet spore obciążenia i nie są podatne na zarysowania. Także pielęgnacja i konserwacja takich konstrukcji nie jest trudna – zwłaszcza, gdy meble fabrycznie zabezpieczono właśnie pod tym kątem. Jeśli mebel dębowy został pokryty lakierem lub woskiem, to podczas domowych porządków wystarczy przetrzeć go lekko wilgotną szmatką.

Należy jednak pamiętać o tym, by nie wystawiać takich mebli na zewnątrz. Jedyną ich wadą jest bowiem to, że nie są one odporne na długotrwałe działanie wilgoci. Trzeba również mieć na uwadze, by nie stawiać na powierzchni mebli dębowych zbyt gorących przedmiotów (np. kubków z wrzątkiem).  Poza tym jednak można sobie pozwolić na dość swobodne obchodzenie się ze wspomnianymi wyrobami. Dobrze utrzymane meble dębowe mogą posłużyć użytkownikom nawet przez wiele lat intensywnej eksploatacji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz