Materiał Partnera

Zalety łóżek tapicerowanych

Zalety łóżek tapicerowanych

Idealne łóżko powinno zapewniać jak najlepsze warunki do snu, ale także ważne, aby pasowało do stylu wnętrza. Producenci łóżek oferują mnóstwo rozwiązań, a w swojej ofercie mają setki rodzajów łóżek, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny model dla siebie i dostosować go do swoich zapotrzebowań. Ostatnio na popularności zyskują łóżka tapicerowane. Jakie zalety posiadają tego typu łóżka?

Podczas zakupu łóżka do sypialni należy kierować się nie tylko estetyką produktu, ale przede wszystkim komfortem i wygodą, jakie łóżko powinno gwarantować. Jest to bowiem centralny punkt sypialni, ale również miejsce, w którym relaksujemy się, odpoczywamy i śpimy. Wybór odpowiedniego rodzaju łóżka nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Warto więc znać rodzaje łóżek i wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne modele. Jednym z najwygodniejszych i tym samym bardzo popularnym jest łóżko tapicerowane. Jakie ma zalety i jak jest zbudowane?

Jak wygląda łóżko tapicerowane?

Budowa oraz wygląd łóżka dostosowywane są indywidualnie do potrzeb Klienta. Konstrukcją łóżka tapicerowanego jest płyta meblowa, która w zależności od modelu posiada różne gęstości. Płyta obłożona jest pianką tapicerską, a następnie obita tkaniną. Cechą charakterystyczną tego typu łóżka jest zagłówek. Może on przybierać różnorodne kształty i wysokości. Daje to ogromny luksus i komfort - można wygodnie oprzeć się w pozycji siedzącej lub półleżącej, a głowa izolowana jest od zimnej ściany i twardego drewna. Ogromny wybór łóżek tapicerowanych posiada firma BiG Meble z siedzibą w Ligocie Górnej. W ofercie można znaleźć między innymi łóżka z pojemnikiem na pościel, o różnych wymiarach, a także z materacami kieszeniowymi.

Zalety łóżka tapicerowanego

Łóżka tapicerowane gwarantują nieporównywalny komfort i przyjemny klimat w sypialni. Mnóstwo zalet tego typu łóżka przekonuje coraz więcej ludzi do jego zakupu. Wśród plusów wymienia się:

  • ogromny wybór kolorystyki - można wybrać dowolny rodzaj, kolor oraz fakturę obicia. Pozwala to na dopasowanie mebla do stylu sypialni;
  • wyjątkowa konstrukcja łóżka - konstrukcja szkieletowa pozwala na zaprojektowanie łóżka o dowolnym rozmiarze;
  • bezpieczeństwo użytkowania - łóżka tapicerowane są miękkie i nie posiadają twardych, ostrych zakończeń, które mogą powodować urazy. Dzięki temu ten typ łóżka jest idealny dla dzieci;
  • odporność na zaplamienia - nowoczesny materiał, którym obite jest łóżko tapicerowane, jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczy jedynie bawełniana ściereczka i czysta woda, aby usunąć zabrudzenia;
  • wygodny zagłówek - wielkim plusem tego typu łóżka jest miękki zagłówek, który pozwala wygodnie się oprzeć, a przy okazji izoluję ciało od zimnej ściany.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz