Materiał Partnera

Zalety lamp solnych

Zalety lamp solnych

Lampy solne zyskują ostatnio coraz większą popularność. Wszystko to za sprawą ich wyjątkowych właściwości. Lampy te wykazują działania prozdrowotne, ale są także wyjątkowo estetyczne i stanowią oryginalny element dekoracji wnętrz.

Informacje podstawowe

Zapewne każdy słyszał o jonach dodatnich i ujemnych. Jony ujemne sprzyjają dobremu samopoczuciu oraz zdrowiu, dlatego warto przebywać w pomieszczeniach naładowanych ujemnie. Natura produkuje jony ujemne w celu zwalczania zanieczyszczeń. Największe stężenie jonów ujemnych następuje m.in. po burzy, czy w pobliżu wodospadów lub nad morzem. To dlatego w takich sytuacjach czujemy się dobrze, a powietrze jest wyjątkowo orzeźwiające.

Lampa solna jako naturalny jonizator powietrza

Wzmocnienie wytwarzania jonów ujemnych jest bardzo proste – wystarczy nam lampa solna. Efekt ten otrzymujemy tylko, jeśli lampa jest włączona, bowiem poziom jonów ujemnych podnosi się pod wpływem ciepła. Jony ujemne mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Liczne badania dowiodły, że ujemnie najonizowane powietrze korzystnie wpływa na pracę układu oddechowego oraz nerwowego. Ujemne jony niwelują także emisję szkodliwego promieniowania z urządzeń elektrycznych oraz są szeroko stosowane w leczeniu astmy, alergii i innych chorób układu oddechowego. Zatem lampy solne mają szerokie zastosowanie, warto je mieć zarówno w domu, jak i miejscu pracy.

Zdrowy blask

Mówi się, że lampy solne emitują tzw. zdrowy blask, dlatego tak dobrze sprawdzają się w roli lampek nocnych w pokojach dziecięcych. Lampy solne dają światło w odcieniach żółci, pomarańczy lub czerwieni. Ich delikatny blask jest bardzo kojący, dlatego często stosuje się je w terapii kolorami – nie rażą, bowiem światło jest ciepłe i lekko przyćmione. To wszystko sprawia, że tworzy się kojąca atmosfera, która sprzyja relaksowi. Lampy solne wyglądają bardzo efektownie i stanowią ciekawy, oryginalny element dekoracji wnętrza – powiedział Marcin Latkowski, który zajmuje się sprzedażą lamp solnych.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz