Materiał Partnera

Zalety kuchni na wymiar

Zalety kuchni na wymiar

Wyposażenie domu w meble na wymiar znacznie podnosi jego funkcjonalność. To rozwiązanie najczęściej wybierane w kuchni. Pomieszczenie nazywane sercem domu jest nim dlatego, że panuje w nich perfekcyjna ergonomia. Wykonywanie codziennych czynności jest znacznie przyjemniejsze w stylowym otoczeniu. Poznaj zalety kuchni na wymiar i ułatw sobie codzienną pracę w domu.

Czy wiesz, czym jest ergonomia w kuchni? Zwróć uwagę na lokalizację poszczególnych mebli i sprzętów AGD. Miejsce kosza nie przypadkowo jest pod zlewem, a lodówki – blisko drzwi. Oczywiście nie zawsze rozstaw jest taki sam, ale standardowo projektując kuchnie na wymiar specjaliści z Bumeb dbają o uwzględnieniem 5 stref roboczych do przygotowywania i gotowania posiłków, a także robienia i przechowywania zapasów oraz sprzątania.

Projekt ergonomicznej kuchni

Według zasad stosowanych przez projektantów każdy mebel w kuchni ma swoje miejsce
i przeznaczenie.
Wyposażenie na wymiar pozwala perfekcyjnie zrealizować założenia, czyli:

  • maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń — skosy czy wnęki, aby nie zostawiać pustego miejsca, a dyskretnie je zabudować,
  • zyskać dodatkowe miejsca do przechowywania,
  • zminimalizować ilość kroków, ruchów i czynności, jakie każdego dnia wykonujesz
    w powtarzalny, rutynowy sposób,
  • dopasować wysokość blatów do wzrostu użytkowników,
  • odciążyć kręgosłup, umieszczając na optymalnej wysokości te szafki i szuflady, z których najczęściej będzie się korzystać,
  • uwzględnić ograniczenia ruchowe niepełnosprawnych domowników lub osób w starszym wieku.

Kuchnie na wymiar mogą spełniać wszystkie powyższe założenia, a jednocześnie zachwycać elegancką stylistyką. To szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń, które są otwarte na salon — powinny być utrzymane w podobnym klimacie, harmonizować ze sobą pod względem kolorystyki, wyposażenia czy rozstawu.

Dlaczego warto wybrać meble na wymiar?

Znamy różne kuchnie — małe duże, zamknięte i otwarte na salon, kwadratowe, podłużne, ze skosami lub wysokie. Każda z nich jest wyjątkowa i może być funkcjonalna. Aby tak się stało, zazwyczaj najlepiej jest zamówić kuchenne meble na wymiar. Gotowe propozycje ze sklepów, choć czasem tańsze i dostępne do ręki, nie spełnią swojej funkcji, gdy masz do zabudowania wnękę lub do zaaranżowania niewielką spiżarnię.

Dużą zaletą mebli na wymiar jest możliwość zabudowania sprzętu AGD. W ten sposób można "zamaskować" lodówkę, zmywarkę lub okap, aby stanowiły jeden, harmonijny ciąg. Wymiary oraz rodzaj szafek również dopasowywane są do preferencji zamawiającego. Od razu też montowane jest oświetlenie, które zdecydowanie podnosi komfort pracy po zmroku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz