Materiał Partnera

Zalety kotłów na ekogroszek

Zalety kotłów na ekogroszek

Budowa domu jednorodzinnego wiąże się z koniecznością wyposażenia go w system centralnego ogrzewania. Jego stałym ogniwem jest kocioł grzewczy, który odpowiada za produkcję energii cieplnej, rozprowadzanej po całym budynku. Dostępne na rynku urządzenia są przystosowane do spalania różnych rodzajów paliwa, w tym również ekogroszku. Czym charakteryzują się te ostatnie i jakie są ich zalety?

Ekogroszek – ekologiczny materiał opałowy

Kotły przystosowane do spalania ekogroszku cieszą się obecnie dużym powodzeniem. Jest to wynikiem zmian, jakie zaszły w ostatnich latach w dziedzinie kontroli emisji spalin i ochrony środowiska. Nowe urządzenia stanowią alternatywę, a właściwie następców dawnych pieców węglowych, które wycofały z obiegu ustawa rządowa oraz program „Czyste powietrze”. W następstwie tych zmian kotły na paliwa stałe o niskiej klasie emisji spalin musiały być wymienione na te bardziej ekologiczne.

Ekogroszek jest paliwem stałym, które ma pod tym względem wiele zalet. Wśród nich można wymienić dużą efektywność spalania, dzięki której użytkownik otrzymuje korzystny stosunek ilości wyprodukowanego ciepła do wkładu finansowego.  Warunkiem jest wybór opału wysokiej jakości. W ofercie dystrybutorów można znaleźć kilka odmian ekogroszku. Nie wszystkie charakteryzują się dużą wartością opałową i małym procentem zanieczyszczeń. Te gorsze produkty z pewnością nie zagwarantują ekonomicznego i ekologicznego spalania. Wśród innych zalet ekogroszku można wymienić długi czas spalania i mały procent pozostałych osadów, takich jak popiół czy spieki. W efekcie również niewiele zanieczyszczeń jest emitowanych do środowiska.

Zalety kotłów przystosowanych do spalania ekogroszku

Nowoczesne kotły na ekogroszek spełniają warunki poziomu emisji spalin, jakie określa norma PN-EN 303-5:2012. Dlatego mogą być wybierane do domów jednorodzinnych bez obawy, że za kilka lat trzeba je będzie wymieniać. Urządzenia oferowane przez firmę Simar z Pleszewa charakteryzują się nowoczesną budową, pełną automatyzacją oraz estetycznym wyglądem. Dlatego doskonale sprawdzają się w nowych domach. Do ich najważniejszych zalet można zaliczyć:

  • wysoką jakość wykonania i estetyczny design,
  • nowoczesność zastosowanych rozwiązań technicznych,
  • łatwą, intuicyjną obsługę,
  • wysoki poziom automatyzacji, która do minimum ogranicza wkład pracy w obsługę urządzenia,
  • możliwość precyzyjnej regulacji temperatury centralnego ogrzewania,
  • półautomatyczny system oczyszczania,
  • doskonałą jakość pracy,
  • niską emisję spalin i minimalną produkcję sadzy.

Nowoczesne kotły na ekogroszek są nie tylko przyjazne środowisku, ale też komfortowe w obsłudze. Dzięki automatycznemu podajnikowi samodzielnie dozują materiał opałowy bez fizycznego udziału właściciela budynku. Również proces ogrzewania przebiega automatycznie, ciągle i równomiernie. Oznacza to, że temperatura w budynku jest stała i dostosowana do potrzeb oraz preferencji mieszkańców. Automatyczny podajnik dozuje paliwo w odpowiednich porcjach, dzięki czemu spalanie jest ekonomiczne.

Oceń artykuł (3)
3.7
Komentarze
Dodaj komentarz