Materiał Partnera

Zalety konstrukcji stalowych

Zalety konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na swoją wytrzymałość i solidność. Stal stosowana jest przede wszystkim w szeroko rozpiętych, bardzo wysokich lub bardzo smukłych konstrukcjach, które są często przenoszone. Mogą być malowane, cynkowane lub nierdzewne; wybór zależy od przeznaczenia danej instalacji. Co jeszcze warto wiedzieć o konstrukcjach stalowych?

Stal jest stopem żelaza z węglem, plastycznie i cieplnie obrobionym. Im większa zawartość węgla, tym większa jest jej twardość. Stal poza węglem zawiera także takie pierwiastki jak chrom, nikiel, mangan, wolfram, miedź, molibden, czy tytan. Otrzymuje się ją głównie z surówki w procesie świeżenia. Sprawdź, jakie są zalety popularnych konstrukcji stalowych.

Jakość i wytrzymałość

Konstrukcje stalowe charakteryzują się bardzo wysoką jakością, z którą w parze idzie ich trwałość oraz wytrzymałość. Posiadają najbardziej korzystny stosunek ładunku do masy konstrukcji nośnej, dlatego znoszą nawet bardzo dużo obciążenia.

Łatwość i szybkość montażu

Omawiane konstrukcje to wyroby prefabrykowane, dzięki czemu łatwo i szybko się je  buduje niezależnie od warunków pogodowych; nawet przy złych warunkach atmosferycznych. Sprzęty, niezbędne do jej wzniesienia zajmują mało miejsca, dodatkowo konstrukcja nie musi schnąć i jest w stanie udźwignąć ciężar od razu po zakończeniu budowy. Są wyjątkowo lekkie, a także nie wymagają stosowania zaprawy lub kleju.

Łatwość modyfikacji

Coraz więcej klientów decyduje się na konstrukcje stalowe także ze względu na łatwość ich modyfikacji i dostosowywania do bieżących potrzeb. Lekko się jej składa, a za pośrednictwem wzmocnień, kolumn, nośników czy podstawień, możemy łatwo adaptować je do wymagań operacyjnych. Zastosowanie tego typu konstrukcji pozwala na tworzenie różnorodnych form oraz wzniesienie innowacyjnych konstrukcji budowlanych. Renomowanym producentem hal konstrukcyjnych, a także, między innymi, balustrad nierdzewnych, schodów stalowych oraz odbojów, jest firma Welding Industry Solutions. Realizacja nietypowych zleceń, a także tworzenie ciekawych projektów oraz wysoka jakość oferowanych usług jest tym, co wyróżnia tę firmę na rynku.

Zastosowanie

Dzięki swoim właściwościom, konstrukcje stalowe są szeroko wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu. Stosuje się je do wznoszenia hal produkcyjnych, magazynowych, handlowych, usługowych logistycznych, a także sortowni, chłodni i mroźni. Służą do budowy fabryk, kontenerów, masztów przemysłowych i pawilonów.  

Opracowanie:
Wieliczka, Długa 37A
tel. 518 277 454
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz