Materiał Partnera

Zalety instalacji gazowych LPG

Zalety instalacji gazowych LPG

LPG jest mieszaniną płynnych gazów naftowych, propanu i butanu. Stanowi popularną alternatywę dla benzyny. Wśród jego zalet wymienia się dłuższy czas spalania ze względu na dużą zawartość oktanową w porównaniu do benzyny, co powoduje zwiększenie możliwości silnika. Charakteryzuje się zmniejszoną emisją spalin, ale także zawartością siarki. Nie wytwarza osadów, które zanieczyszczają olej silnikowy i jest antykorozyjny.

Cechy gazu LPG

LPG to gaz pochodzący z procesu rafinacji ropy naftowej. Charakteryzuje się tym, że jest bezwonny, ale nie trujący, przez co w pełni bezpieczny dla kierowców. Często dodawane są do niego różnego rodzaju substancje zapachowe, aby był on wyczuwalny, ponieważ ma właściwości znieczulające. Właściwości fizyczne i chemiczne paliwa decydują o tym, że nie powoduje ono zjawiska kondensacji na ściankach cylindrów, przez co pozytywnie wpływa także na żywotność silnika, jak podkreślają pracownicy firmy Moto-Bajczyk.

Rozwiązanie kierowane do wielu użytkowników

Instalacja gazowa LPG może być zainstalowana w wielu typach silnika i napędu. Należą do nich popularne gaźniki, czyli tradycyjne instalacje gazowe, ale też najbardziej zaawansowane technicznie wtryski sekwencyjne, które pozwalają zmniejszyć zużycie gazu i eliminują wybuchy gazu w kolektorze ssącym. Poza jego zaletami związanymi z większą wydajnością silnika i wpływem na jego ogólny stan, oraz środowisko, wymienia się również oszczędność, którą pozwala wygenerować założenie instalacji LPG. Kierowcy korzystający z tego rozwiązania podkreślają, że zmiana napędu odbywa się automatycznie i podczas korzystania z samochodu jest właściwie niezauważalna.

Uznanie badaczy i producentów

Instalacje gazowe zostały kompleksowo przebadane oraz docenione przez cenionych naukowców z największych polskich ośrodków politechnicznych. W raportach z badań można przeczytać o zaletach pełniejszego spalania się substancji, co w mniejszym stopniu wpływa na osadzanie się nagaru na tłokach oraz zaworach. Dzieje się to poprzez brak zjawiska rozrzedzania się oleju. Coraz częściej można się spotkać także z markami, które decydują się na fabryczną instalację LPG, co wskazuje na jej dodatni wpływ na stan samochodu. Takie rozwiązanie od ponad dekady stosuje w swoich projektach m.in. Skoda.

Opracowanie:
Dąbrowa Górnicza, Graniczna 10
tel. 32 293 40 53
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz