Materiał Partnera

Zalety i wady konstrukcji stalowych

Zalety i wady konstrukcji stalowych

Stal ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim, największą zaletą jest to, że jest wytrzymała, a także to, że można ją użytkować zaraz po wykonaniu. Nie trzeba czekać, aż wyschnie, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku betonu. Jest to naprawdę dość istotna kwestia, ponieważ podczas budowy na przykład hali stalowej, możemy od razu ją użytkować, bez zbędnego czekania, aż wyschnie. Sprawdź, jakie jeszcze zalety mają konstrukcje stalowe.

Jak znaleźć dobrą firmę montażową?

Znalezienie dobrej firmy montażowej, która zajmuje się konstrukcjami stalowymi, to klucz do sukcesu. Bardzo ważne jest, aby nasz wybór nie był spontaniczny i nieprzemyślany, ponieważ złe wykonanie montażu, może skutkować zawaleniem budynku. Jak twierdzi ekspert z firmy Innova Technologies, dobra ekipa montażowa powinna przede wszystkim specjalizować się w konstrukcjach stalowych, dotrzymywać terminów, mieć profesjonalne zaplecze techniczne oraz cieszyć się dobrą opinią.

Zalety konstrukcji stalowych

  • wymienione kształtowniki można stosować jako elementy szkieletu obiektu. Dzięki temu zyskuje on parametry nośności i wytrzymałości, które odpowiadają parametrom kształtowników gorącowalcowanych.
  • lekkie konstrukcje stalowe montuje się znacznie krócej i łatwiej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, który jest obecnie bardzo cenny.
  • przekroje pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych kształtów elementów. Wynika to z ich możliwości technologicznych oraz z parametrów geometrycznych.
  • estetyka. Tego rodzaju rozwiązania i kształtowniki pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych efektów wizualnych z powodu ich ładniejszego wyglądu i kształtu.

Wady konstrukcji stalowych

Mimo że konstrukcje stalowe mają sporo zalet, to także znajdzie się kilka wad. Jeśli mielibyśmy określić jednym słowem wszystkie wady, które posiadają konstrukcje stalowe, to byłoby to słowo - koszta. Mimo wszystko są to drogie inwestycje. Składają się na to:

  • kosztowne kształtowanie elementów, zarówno maszyn, urządzeń, jak i samego materiału stosowanego do wyrobu profili,
  • większe koszta zabezpieczenia antykorozyjnego oraz przeciwpożarowego,
  • wyższy koszt transportu z uwagi na wrażliwość lekkich elementów,
  • wyższe koszta projektowania, zwiększające czas obliczeń projektanta.

Jak widzimy, konstrukcje stalowe niosą za sobą wiele korzyści. Aczkolwiek jeżeli planujemy budowę obiektu, który chcemy wykonać w takiej technologii, to należy pamiętać, że im większa kubatura obiektu, im większa masa konstrukcji tym koszt jej wykonania będzie malał.

Opracowanie:
Wrocław, Kawalerzystów 17 lok. 12
tel. 509 299 994
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz