Materiał Partnera

Zalety i wady - klimatyzacja w samochodzie

Zalety i wady - klimatyzacja w samochodzie

Klimatyzacja samochodowa to niezaprzeczalnie bardzo wygodny element samochodu. Mimo że obecnie większość samochodów ją posiada, istnieją także takie, które jej nie mają. Czy warto w nią zainwestować? Jak to mówią - strony medalu zawsze są dwie. W tym artykule przedstawimy zalety oraz wady klimatyzacji w samochodzie.

Jakie zalety ma klimatyzacja samochodowa?

Zdecydowanie największym atutem klimatyzacji jest utrzymywanie wyższego komfortu jazdy, w czasie upałów, a także w zimie. Podczas zimy powoduje ona, że środek auta szybciej się nagrzewa, a przy okazji unikamy parowania szyb - częsta zmora samochodów, które nie posiadają klimatyzacji.

Jeżeli chodzi kwestie zalet, to byłoby na tyle. Warto wspomnieć w tym miejscu, że bardzo istotny jest dobry wybór firmy, która zajmie się instalacją klimatyzacji w naszym samochodzie. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która cieszy się renomą. Taką firmą z pewnością jest Seb-Tom, która swoją siedzibę ma w Jeleniej Górze. Współpracujemy ze znanymi i cenionymi w branży firmami, co gwarantuje niezawodność proponowanych rozwiązań. - twierdzi właściciel firmy. Wtedy będziemy mieć pewność, że cały proces przebiegnie pomyślnie i bezproblemowo.

Jakie wady ma klimatyzacja samochodowa?

Na samym początku warto wspomnieć o kosztach, które są związane z instalacją. Co roku należy ją odgrzybić i to najlepiej dwa razy, za każdym razem musimy zapłacić około czterdziestu złotych. Następną wadą jest to, że trzeba uzupełniać braki środka chłodzącego, co nie należy do takich rzeczy. Musimy za niego zapłacić około 100-150 zł.

Kolejną wadą jest kwestia spalania, która na pewno będzie odczuwalna w mieście - bez problemu pojazd z klimatyzacją spali ten litr więcej na każde 100 kilometrów. Zarazem obciąża to też silnik, przez co klima przy małych pojemnościach może powodować pewne problemy z przyspieszaniem.

Następnym minusem jest kwestia awarii, które bywają bardzo kosztowne z tego powodu, że każdy element, z którego się składa klimatyzacja samochodowa, jest bardzo drogi - zaczynając od chłodnic, a kończąc na orurowaniu układu.

Jednak warto zwrócić uwagę na to, że w starszych pojazdach układy klimatyzacji często stwarzają więcej problemów niż pożytku, co w efekcie skutkuje tym, że ludzie, którzy teoretycznie mają klimę w aucie, nie korzystają z niej, gdyż wymiana na przykład kompresora, który uległ awarii, jest nieopłacalna w porównaniu do ceny zakupu pojazdu.

Podsumowując, jak widzimy powyżej, warto dokładnie rozważyć to, czy na pewno potrzebujemy klimatyzacji w samochodzie. Niesie ona za sobą sporo problemów, choć w praktyce w dużym stopniu wpływa na komfort jazdy.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Wolności 179
tel. 602 833 238
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz