Materiał Partnera

Zalety i wady hal stalowych

Zalety i wady hal stalowych

Stalowe hale to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają przestronnego miejsca do prowadzenia produkcji lub magazynowania dóbr. Oczywiście nie oznacza to, że nie mają one wad – i choć ich walory użytkowe potrafią przysłonić wszelkie niedogodności, zdecydowanie warto poznać wszystkie za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wielkogabarytowe konstrukcje stalowe

Szukając niedrogiej alternatywy dla murowanych hal przemysłowych i magazynów warto zwrócić uwagę na ofertę przedsiębiorstw działających w branży konstrukcji stalowych – takich jak FHU Adrian Sawarzyński. W ich ofercie znajdziemy między innymi hale stalowe, które mogą stanowić idealną odpowiedź na wszystkie nasze oczekiwania oraz zapotrzebowanie. Hala stalowa zbudowana jest przede wszystkim ze szkieletu wykonanego z prefabrykowanych elementów przywożonych na miejsce budowy w gotowej formie. Elementy te są zabezpieczone przed korozją i wymagają wyłącznie złożenia oraz montażu. Czas tych czynności zależy przede wszystkim od tego, jak duży ma być obiekt i może zająć od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Oczywiście to nadal znacznie krócej, niż w przypadku hal murowanych. Niekwestionowaną zaletą hal stalowych jest więc czas ich powstawania. Co istotne, konstrukcję tego typu można wykorzystać na różne sposoby – w celach produkcyjnych, magazynowych, handlowych, warsztatowych, rolniczych czy sportowych.

Jakie są wady hal stalowych?

Jak w przypadku każdych konstrukcji stalowych, także w przypadku hal może pojawić się ryzyko korozji. Oczywiście nie powinna mieć ona miejsca, jeśli wszystkie elementy hali są odpowiednio zabezpieczone – warto się co do tego upewnić i korzystać wyłącznie z usług renomowanych firm działających w branży konstrukcji stalowych. Uzyskujemy wtedy pewność, że korozja nie stanie się wkrótce naszym problemem. Chociaż stawiając halę stalową myślimy przede wszystkim o oszczędnościach, także tutaj jakość jest niezwykle ważnym czynnikiem – w przeciwnym razie rychło narazimy się na straty wywołane rdzą. Aby dodatkowo się zabezpieczyć, powinniśmy dokonywać regularnych inspekcji oraz konserwacji naszej hali stalowej. Jest to najskuteczniejsza metoda, która nie dopuści do kosztownych w reparacji uszkodzeń. Hale stalowe mają jeszcze jedną wadę – co zrozumiałe, są mniej trwałe niż np. hale żelbetowe. Oczywiście nie odejmuje to im popularności wynikającej przede wszystkim z szybkości budowy, mnogości zastosowań oraz korzystnej ceny. Jeśli tylko będziemy pamiętać o regularnych kontrolach stanu naszych hal stalowych, nie musimy się o nic martwić.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz