Materiał Partnera

Zalety hybrydowego systemu ogrzewania

Zalety hybrydowego systemu ogrzewania

Ogrzewanie hybrydowe to sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu przy równoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców. Systemy te stosowane są zazwyczaj w modernizowanych budynkach i składają się z pompy ciepła. Działa na zasadzie woda/powietrze i stanowi uzupełnienie dla znajdującego się w budynku kotła na gaz ziemny, płynny, olej opałowy, czy też węgiel i drewno. Czym się wyróżnia ogrzewanie hybrydowe?

Na czym polega system ogrzewania hybrydowego?

Hybrydowy system ogrzewania łączy więc w sobie dwa źródła ciepła: pompę ciepła oraz dodatkowe źródło cieplne. Jest to więc bardzo ekologiczny i ekonomiczny system, który wyróżnia się prostotą użytkowania i efektywnością przy ogrzewaniu domu jednorodzinnego oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Źródłem ciepła w hybrydowym ogrzewaniu jest pompa ciepła, którą dodatkowo można wspomóc grzałką elektryczną, kotłem olejowym, pelletowym, lub też kolektorami słonecznymi. Dzięki zaawansowanym systemom sterowania pompa ciepła sama podejmuje decyzję, kiedy załączyć dodatkowe źródło energii, aby wspomóc ogrzewanie. Hybrydowe systemy ogrzewania pozwalają także podłączyć panele fotowoltaiczne, które z kolei całkowicie zaspokajają zużycie energii elektrycznej do pracy pompy ciepła. W efekcie ogrzewanie hybrydowe z panelami fotowoltaicznymi jest praktycznie darmowe.

Gdzie sprawdza się hybrydowe ogrzewanie?

Hybrydowy system ogrzewania to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku osób ceniących sobie niezależność od ceny paliwa i energii elektrycznej. Systemy hybrydowe stanowią także jedno z najlepszych rozwiązań, aby znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Zastosowanie nowoczesnego ogrzewania hybrydowego pozwala więc skutecznie zoptymalizować zapotrzebowanie instalacji na energii, a także efektywnie ją wykorzystywać. Dlatego też z usług producenta kotłów C.O. i kotłów z podajnikiem Kotłon z Jabłonki, który oferuje systemy hybrydowego ogrzewania, korzysta tak wielu Klientów ceniących sobie ekonomiczne rozwiązania.

Dlaczego warto zdecydować się na system hybrydowego ogrzewania?

Hybrydowe systemy ogrzewania to sposób na skuteczne obniżenie całkowitych kosztów ogrzewania domu i podgrzania wody użytkowej. Zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że w całości korzysta się z odnawialnych źródeł energii, a także zapewnia wygodę użytkowania dzięki pełnej automatyzacji. Ta z kolei gwarantuje ciągłość ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Takie rozwiązanie daje także wiele korzyści i perspektyw na przyszłość, ponieważ wraz z zaostrzającymi się przepisami budowlanymi, niezbędne będzie zastosowanie do ogrzewania odnawialnych źródeł energii, które obniżą zapotrzebowanie na energię końcową i pierwotną budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz