Artykuł sponsorowany

Zalety garaży z płyty warstwowej

Zalety garaży z płyty warstwowej

Chcąc wybudować garaż na samochód, mamy do wyboru wiele technologii, przy czym każda z nich ma oczywiście swoje wady i zalety. Tradycyjne garaże murowane są solidne, jednak ich budowa jest kosztowna i czasochłonna. Popularne w latach 90. ubiegłego wieku blaszaki wznosi się szybko i tanio, ale są nietrwałe, a co gorsza – stanowią wątpliwe zabezpieczenie dla pojazdu. Rozsądnym kompromisem okazują się garaże z płyty warstwowej.

Płyty obornickie z rdzeniem poliuretanowym lub wypełnione wełną mineralną są bardzo atrakcyjną alternatywą dla blach, używanych często do budowania lekkich konstrukcji w technologii suchej – twierdzi nasz rozmówca z firmy Alfapanel. Wzniesienie garażu z płyt warstwowych wymaga niewielkich nakładów finansowych i odbywa się szybko. Co ważne, taki budynek zapewnia bardzo dobre warunki do przechowywania samochodu.

Warstwowe panele garażowe chronią nie tylko przed deszczem

Przechowywanie samochodu pod zadaszeniem służy przede wszystkim jego ochronie przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Garaż osłania pojazd przed deszczem, śniegiem i gradem, dzięki czemu karoseria jest wolna od mikrouszkodzeń, tworzących wrota do tworzenia się rdzy.

Garaże z płyty warstwowej zapewniają autu jeszcze lepsze warunki przechowywania, ponieważ chronią je nie tylko przed wilgocią. Doskonałe właściwości izolacyjne płyt obornickich zapewniają odpowiedni komfort cieplny we wnętrzu, zabezpieczając je przed mrozem w okresie zimowym i zapobiegając przegrzewaniu się w czasie letnich upałów.

Warstwowa konstrukcja płyt obornickich zwiększa też odporność mechaniczną ścian i dachu garażu. Konstrukcje budowane z paneli są trudne do sforsowania przez włamywaczy, co jest nie bez znaczenia dla właściciela samochodu i innych przedmiotów przechowywanych w garażu.

Wygodny garaż na każdą kieszeń

Zalety garażu z płyty warstwowej dostrzegalne są już na etapie inwestycji. Jak już wspomnieliśmy, budowa jest szybka i tania. Decydując się na garaż jednostanowiskowy, można zamówić u producenta prefabrykowaną konstrukcję, która zostanie dostarczona na miejsce w całości. Garaże wielostanowiskowe buduje się z płyt obornickich montowanych na miejscu. W obu sytuacjach całość prac montażowych zamyka się w maksymalnie kilkunastu godzinach.

Choć warstwowe panele garażowe są nieco droższe od zwykłych blach, inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat użytkowania. W przeciwieństwie do blaszaków, garaże z płyty warstwowej dłużej zachowują stabilność i nie poddają się tak łatwo rozmaitym uszkodzeniom. Co ciekawe, niektórzy producenci oferują swoim klientom również tańsze płyty używane. Klasyfikuje się je jako produkty II gatunku, co jednak nie powinno odstraszać oszczędnych inwestorów. Takie elementy pochodzą ze zdemontowanych konstrukcji, przy czym do wtórnego wykorzystania dopuszczone są wyłącznie płyty nieuszkodzone.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz