Materiał Partnera

Zalety garaży blaszanych

Zalety garaży blaszanych

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się garaże blaszane. To nie przypadek. Te lekkie i praktyczne konstrukcje są dużo tańsze w porównaniu z garażami tradycyjnymi o podobnych parametrach i gabarytach. To idealny sposób na zabezpieczenie samochodu dla osób, którym zależy na mobilności konstrukcji i łatwości montażu. Jakie jeszcze korzyści możesz osiągnąć z postawienia tak zwanego „blaszaka”?

Ile kosztuje garaż blaszany?

Cena garażu blaszanego zależy od kilku czynników – przede wszystkim od typu zadaszenia, jakości blachy oraz od wymiarów i wysokości konstrukcji.  Najtańsze są modele wykonane z cienkiej, niemalowanej blachy oraz takie, które mają dach jednospadowy. Ich cena oscyluje wokół 1 000 złotych. Co ważne, zazwyczaj najprostsze modele o standardowych wymiarach (3 × 5 metrów) dostępne są do natychmiastowego zakupu. Droższe o kolejny 1 000 zł są konstrukcje wytworzone z ocynkowanej blachy. Zdecydowanie najbardziej kosztowną opcją jest garaż blaszany ocieplony z dachem dwuspadowym, za który trzeba zapłacić od 6 000 do nawet 12 000 złotych.

Podsumowując wszystkie te informacje, warto jednak wspomnieć o tym, że garaże blaszane, nawet te najbardziej zaawansowane, są i tak dużo tańsze niż garaże murowane. Jeśli więc zależy Ci na postawieniu gotowej konstrukcji ochronnej małym kosztem, to garaż blaszany będzie znakomitą opcją.

Indywidualne dopasowanie garażu blaszanego

Garaż blaszany możesz dopasować do indywidualnych potrzeb. Profesjonalne firmy, takie jak Joand-Stal, mogą stworzyć jeszcze bardziej funkcjonalne modele „blaszaków”. Oferują m.in. wydłużenie i poszerzenie konstrukcji, a także zamontowanie dodatkowych elementów
z zakresu stolarki okienno-drzwiowej.   

Istnieje również opcja stworzenia dachu dwuspadowego, dachu ze spadem w bok lub w przód oraz montażu wygodnej bramy uchylnej podnoszonej do góry. Opcji jest sporo, więc warto dopytać wykonawcę o ewentualne możliwości dostosowania garażu blaszanego do swoich sprecyzowanych oczekiwań.Specjaliści z profesjonalnych firm garażowych są również w stanie doradzić klientowi w zakresie wątpliwości związanych z kwestiami technicznymi oraz dobrać konstrukcję do charakterystyki konkretnego otoczenia.

Lekka konstrukcja, łatwy montaż

Tak zwane „blaszaki” są bardzo lekkie i łatwo je zamontować. Co ważne, nie wymagają specjalistycznego podłoża ani stałych fundamentów. Odchodzi również problem docinania lub spawania materiału konstrukcyjnego. Betonowa wylewka lub specjalne płyty betonowe zapewnią dobrą izolację. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podłoże musi być właściwie wypoziomowane. W przeciwnym razie drzwi mogą zawadzać lub nie otwierać się na oścież.

Ze względu na niewielkie gabaryty i lekkość takie garaże nie wymagają nawet pozwolenia na ich postawienie. Można je przenosić z miejsca na miejsce na terenie całej posesji oraz poza nią. Zamiar postawienia takiej mobilnej konstrukcji trzeba jednak zgłosić do urzędu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz