Materiał Partnera

Zalety elektrycznych grzejników energooszczędnych

Zalety elektrycznych grzejników energooszczędnych

Powierzchniowo-akumulacyjne grzejniki elektryczne to nowoczesne rozwiązania wykorzystywane wszędzie, gdzie istnieje potrzeba wdrożenia niezawodnego i energooszczędnego ogrzewania elektrycznego. Takie urządzenia sprawdzają się m.in. w warunkach domowych. Jakie zalety przynosi korzystanie z grzejników elektrycznych?

Gwarancja niezawodności

Współcześnie produkowane grzejniki powierzchniowo-akumulacyjne to sprzęty najwyższej jakości, zaopatrzone we wszelkie atesty i dopuszczenia. Oczywiście pod warunkiem, że bazują na technologiach renomowanych producentów. Doskonały przykład stanowią urządzenia grzewcze niemieckiej firmy Lucht LHZ. Zostały one pozytywnie ocenione przez jednostkę certyfikującą TÜV i spełniają wymagania krajowych agencji badawczych oraz Unii Europejskiej. Każdy grzejnik elektryczny Lucht LHZ posiada indywidualne świadectwo, gwarantujące wieloletnie bezpieczeństwo użytkowania. Można go nabyć w dość prosty sposób, korzystając z oferty polskich dystrybutorów, takich jak znana firma TermoElektryka.

Z korzyścią dla powietrza (i alergików!)

Nowoczesna technologia elektrycznego domu energooszczędnego bazuje przede wszystkim na płytkach akumulacyjnych, w których zalany jest element grzewczy. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że powietrze nie może przedostawać się do elementu grzewczego. Zapobiega to niepożądanemu procesowi wzburzania i spalania kurzu. Ponadto, pokryte glazurą płytki akumulacyjne nie absorbują wilgoci z powietrza, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach wilgotnych. Wszystko to wpływa na budowanie przyjaźniejszego mikroklimatu ogrzewanego pomieszczenia. To bardzo dobra wiadomość szczególnie dla alergików, którzy dążą do redukcji kurzu, roztoczy oraz alergenów w jakiejkolwiek formie.

Stabilna temperatura, stabilne finanse

Korzystanie z wkładów akumulacyjnych w ogrzewaniu elektrycznym domu przyczynia się do znaczącego skrócenia czasu poboru prądu. Jednocześnie pomaga w utrzymaniu stabilnej, tzn. bezskokowej temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. Oznacza to o wiele niższe koszty eksploatacyjne, przy utrzymaniu doskonałej efektywności cieplnej. Dostęp do ciepła jest praktycznie natychmiastowy (urządzenia nie wymagają ładowania nocnego). Elektroniczne zabezpieczenie chroni grzejnik przed przegrzaniem, a system automatycznej ochrony zapobiega niechcianemu zamarzaniu pomieszczeń. Krótko mówiąc – kontrola w każdym calu!

Uniwersalność rozwiązań

Systemy elektrycznych grzejników powierzchniowo-akumulacyjnych pracują bez żadnych przeszkód na każdej standardowej instalacji – bezprzewodowo oraz manualnie. Nie potrzebują kominów i mogą być ustawiane na rolkach bądź stojakach. Da się je zamontować z powodzeniem w budownictwie starego, jak również nowego typu. Działanie w różnym zakresie mocy (od 400 do nawet 2800 W) i zasilanie ze standardowych gniazdek 230 V sprawia, że są to technologie ze wszech miar uniwersalne. W sprzedaży można znaleźć profesjonalne grzejniki elektryczne produkowane w kilku wysokościach, o zróżnicowanej długości (zazwyczaj uzależnionej od mocy urządzenia). Więcej szczegółów ofertowych wraz z informacjami technicznymi jest dostępnych na stronie internetowej firmy TermoElektryka.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz