Materiał Partnera

Zalety długoterminowego wynajmu samochodu

Zalety długoterminowego wynajmu samochodu

Terminem „długoterminowy wynajem samochodu” określa się usługi odpłatnego użytkowania wybranego auta przez okres przynajmniej kilku miesięcy, czyli przez czas obowiązywania umowy z wypożyczalnią samochodów. Usługi wynajmu długoterminowego, podobnie, jak i usługi wynajmu krótko- lub średnioterminowego, w ostatnich latach cieszą się w Polsce coraz większą popularnością wśród klientów. Jakie są największe zalety długoterminowego wynajmu aut?

Dla kogo przeznaczone są usługi długoterminowego wynajmu aut?

Z usług długoterminowego wynajmu samochodów, w skrócie CFM, czyli z ang. Car Fleet Management, najczęściej korzystają firmy w celu skompletowania odpowiednio dużej floty samochodów służbowych. Usługi te w ostatnich latach są jednak także coraz popularniejsze wśród osób prywatnych, które nie chcą lub nie mogą kupić własnego samochodu, a potrzebują z niego korzystać.

Korzyści z długoterminowego wynajmu samochodów

W sektorze firmowym długoterminowy wynajem samochodów jest bardzo chętnie stosowaną alternatywą dla zakupu samochodów w leasingu. Firmy cenią sobie tę możliwość ze względu na to, że ponoszone koszty można łatwo wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Bardzo istotną kwestią przy wynajmie samochodów jest dla firm również brak konieczności wnoszenia wysokiej opłaty wstępnej, która jest konieczna przy podpisaniu umowy z firmami finansującymi zakup samochodów w leasingu. Kwota ta w niektórych przypadkach może wynosić nawet 30-40 proc. wartości samochodu. W przypadku wynajmu aut jedynym kosztem firmy jest comiesięczna opłata za jego użytkowanie.

Stałe koszty użytkowania samochodu

Jak dodaje nasz rozmówca, doradca z Wypożyczalni Samochodów ECJ RENT, której oddziały znajdują się na terenie całego kraju: Bardzo istotną kwestią nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla korzystających z tego typu usług osób prywatnych, są stały koszt związany z wynajmem samochodu lub całej ich floty. Umowa z wypożyczalnia jest podpisywana na okres około 2 lat i przez ten czas nie zmieniają się jej warunki.

W ramach tej umowy firma lub osoba prywatna płaci za użytkowanie auta oraz za koszty koniecznych do wykonania okresowych przeglądów samochodu w warsztacie. Co więcej, wypożyczalnia samochodów bierze na siebie także inne koszty całej obsługi zewnętrznej użytkowanych samochodów. Nie tylko gwarantuje wykonywanie niezbędnych przeglądów okresowych auta w warsztacie, ale również pokrywa koszty ubezpieczenia samochodu czy koszty jego rejestracji. Krytycy wynajmu samochodów stwierdzą zapewne, że wszystkie te koszty są wliczone w wysokość comiesięcznej opłaty za wynajem, ale istotniejsze jest to, że klient przynajmniej zawsze dokładnie wie, z jakimi się musi liczyć wydatkami, i nic go nie zaskoczy.

Bardzo duży wybór marek i klas samochodów na wynajem

Dla klientów korzystających z usług wypożyczalni samochodowych istotną kwestią jest również zazwyczaj bogaty wybór marek i klas samochodów. Właściciele firm mogą np. liczyć na to, że stworzą w ten sposób flotę jednakowych samochodów w kolorach utożsamianych z ich marką.

Bardzo ważną kwestią jest także to, że wynajmując samochód nie musimy się z nim wiązać na stałe. Po zazwyczaj dwóch latach umowy wynajmu długoterminowego możemy bez żadnych przeszkód oddać auto do wypożyczalni i wziąć zupełnie inny model. Z takiej opcji korzysta wielu klientów prywatnych, którzy  nie chcą się na stałe wiązać z jednym samochodem i lubią dokonywać zmian.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz