Materiał Partnera

Zalety depilacji laserowej

Zalety depilacji laserowej

Depilacja to dosyć uciążliwy zabieg. Wiedzą to zwłaszcza osoby, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia. Aby przeprowadzić ją w domowych warunkach, potrzeba sporo czasu. Można go jednak zaoszczędzić, decydując się na depilację laserową. W ten sposób można także na długo pozbyć się owłosienia z nóg, rąk, a nawet z pleców. Jakie zalety ma ten rodzaj depilacji?

Depilacja laserowa – na czym polega?

Do depilacji laserowej stosuje się lasery, które wykorzystują zjawisko fototermolizy. Emitowane przez nie wiązka światła przenika w skórę. W jej wewnętrznych warstwach znajdują się mieszki włosowe z barwnikiem – melaniną. To one pochłaniają światło emitowane przez laser. Ciepło wpływa destrukcyjnie na cebulki włosa. Niektóre z nich zostają zniszczone, a inne znacznie osłabione.

„Wiele osób niesłusznie uważa, że wiązka laserowa jest szkodliwa dla ludzkiego organizmu. Nie może jednak wyrządzić ona krzywdy zdrowiu człowieka, gdyż przenika jedynie w wierzchnie warstwy skóry i działa powierzchniowo” – mówi specjalista z salonu kosmetycznego Perfect Glamour.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej obejmują niewielką grupę osób. Są wśród nich kobiety w ciąży, osoby uczulone na światło, chorujące na łuszczycę lub bielactwo. Nie zaleca się także wykonywania zabiegu w przypadku bardzo ciemnej lub zbyt jasnej karnacji.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna, a jej efekt jest długotrwały. Podczas jednego zabiegu może zostać usunięte na stałe aż 95% włosów ze wskazanego obszaru ciała. Niewielka ilość owłosienia, która pozostanie po depilacji, może zostać szybko zlikwidowana przez jeden zabieg przypominający.

Na tle tych liczb tradycyjne metody depilacji wpadają bardzo niekorzystnie. Włosy usunięte maszynką odrastają już po kilku dniach. Natomiast osoby, które decydują się na bolesną depilację woskiem, będą musiały powtórzyć ten zabieg za kilka tygodni.

Depilacja laserowa oznacza także oszczędność czasu. Dlatego szczególnie powinny docenić ją panie, które usuwaniu owłosienia poświęcają w skali roku wiele godzin. Zabieg laserem jest wykonywany maksymalnie 6 razy, a każdy z nich trwa kilkanaście minut. Warto zwrócić uwagę na wydatki na pianki do golenia, maszynki, balsamy łagodzące czy plastry wosku. Wystarczy je zsumować, aby przekonać się, że dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest depilacja laserem.

Niekiedy zdarza się, że nieumiejętnie przeprowadzona depilacja w warunkach domowych kończy się zapaleniem mieszków włosowych lub podrażnieniem. Wykorzystanie lasera do usunięcia włosów nie stwarza takiego ryzyka.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz