Materiał Partnera

Zalety depilacji laserowej

Zalety depilacji laserowej

Usuwanie owłosienia to zwykle czasochłonny i uciążliwy zabieg kosmetyczny. Jednak wszystkim, a szczególnie kobietom, zależy na estetycznym wyglądzie rąk, nóg oraz innych partii ciała. Depilacja woskiem jest dosyć bolesna, natomiast używanie maszynki nie daje długotrwałego efektu. Dlatego tak znakomitą alternatywą jest depilacja laserowa. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa – na czym polega i jak wygląda ten zabieg kosmetyczny?

Partia ciała, która ma zostać poddana depilacji laserowej, zostaje bardzo dokładnie ogolona oraz posmarowana specjalnym preparatem znieczulającym. Dopiero wtedy można przejść do właściwej części tego zabiegu.

Osoba, która go wykonuje, naświetla skórę promieniami lasera. Promieniowanie to jest pochłaniane przez pigment, który znajduje się w mieszkach włosów. To właśnie wtedy dochodzi do spalenia zarówno mieszka, jak i cebulki włosa. Zostają one całkowicie zniszczone, w związku czym nie ma szansy z nich wyrosnąć nowy włos. Aby usunąć wszystkie włosy z określonej części ciała, potrzeba kilku zabiegów. Dzieje się tak, gdyż światło lasera działa tylko na owłosienie w fazie wzrostu.

„Niektórzy podchodzą sceptycznie do depilacji laserowej, podejrzewając ten zabieg o szkodliwość dla organizmu i skóry. Takie myślenie jest jednak dużym błędem. Depilacja laserowa jest zabiegiem powierzchniowym – laser oddziałuje jedynie na wierzchnie warstwy skóry oraz nie narusza ciągłości jej struktury” – mówi specjalistka z Instytutu Kosmetologii Estetycznej DERMETIS z Zabrza.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Każdy, kto marzy o idealnie gładkiej skórze, pragnie również, aby owłosienie po depilacji nie odrastało tak szybko. W przypadku depilacji woskiem włosy pojawiają się ponownie po kilku tygodniach, natomiast po depilacji maszynką już po kilku dniach. W tym zestawieniu laser nie ma sobie równych – owłosienie jest usunięte na zawsze.

Mimo że utarło się, że depilacja laserowa oznacza spore koszty, to środki przeznaczane na inne sposoby likwidacji owłosienia wcale nie są mniejsze. Zakup maszynek jednorazowych, plastrów z woskiem, pianek i balsamów to w skali całego życia duży wydatek. Ponadto tradycyjne metody depilacji nie są zdrowe dla skóry. Może dojść do jej podrażnienia, a nawet do zapalenia mieszków włosowych.

Jednak osoby, które zdecydowały się na zabieg depilacji laserowej, szczególnie podkreślają wygodę takiego rozwiązania. O usuwaniu owłosienia nie trzeba pamiętać. Jest to także oszczędność czasu – godziny spędzane w łazience można znacznie lepiej spożytkować.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz