Artykuł sponsorowany

Zalety czyszczenia samochodu parą

Zalety czyszczenia samochodu parą

Posiadacze samochodów dobrze wiedzą, że nie można jeździć brudnym pojazdem. Zwłaszcza zanieczyszczenia na światłach, lusterkach i szybie mogą skończyć się tragicznie. O ile latem staramy się dbać o swój pojazd, o tyle zimą – uważamy, że nie ma to większego sensu, bo kiedy wyjedziemy na drogę, sytuacja znowu się powtórzy. Jednak piasek i sól bez wątpienia nie będą mieć dobrego wpływu na karoserię samochodu. Dlatego cztery kółka trzeba myć, a wartym wagi sposobem czyszczenia jest mycie parą.

 Na czym polega czyszczenie samochodu parą?

Czyszczenie samochodu za pomocą pary jest możliwe dzięki podgrzaniu wody w wytwornicy do około 1800 Celsjusza, a następnie przekazaniu jej za pomocą zbrojnego węża do wylotu dyszy. Temperatura pary może wahać się od 80 do 1200 Celsjusza. Po skierowaniu dyszy na brudny pojazd, jest w stanie skutecznie wyczyścić tłuszcze oraz zanieczyszczenia pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Ponadto, para zabija bakterie, roztocza i mikroorganizmy, które do wyeliminowania potrzebują temperatury 850 Celsjusza. Dlatego dezynfekcja parą może je usunąć nawet w 99,5 %.

Mycie parą trwa od około 20 do 30 minut, zależnie od tego, jak mocno zabrudzony jest samochód. Jest to czas porównywalny do mycia auta na myjni ręcznej.

 Zalety mycia parą

Poza skutecznym czyszczeniem różnego rodzaju zabrudzeń i możliwości pozbycia się bakterii oraz mikroorganizmów, mycie parowe samochodu wiąże się również z innymi korzyściami. Decydując się na czyszczenie parą, można liczyć na:

  • Braku nalotu po myciu,
  • Braku konieczności użycia chemii, która niekoniecznie dobrze działa na karoserię pojazdu,
  • Dbałość o środowisko – myjnia parowa zużywa znacznie mniej wody i jest bardzo naturalnym sposobem mycia pojazdów,
  • Bezpieczeństwo czyszczenia – ciśnienie pary wynosi 8-10 barów. Para nie uderza w lakier, ale nasącza oraz rozpuszcza brud. Następnie zanieczyszczenia są ściągane przez ściereczkę z mikrofibry, która jest niezwykle delikatna dla pojazdu.

Ale czy mycie parą zawsze jest w pełni bezpieczne? W przypadku nowych samochodów należy uważać. Warstwa lakiernicza nie przekracza zazwyczaj 150 mikronów, coraz częściej też stosowane są tzw. „ekologiczne lakiery wodne”, które są bardziej podatne na zarysowania. Szczególnie, kiedy lakier podgrzewany jest parą. Chociaż nie używa się agresywnej chemii i samochody można myć pod domem klienta, z mycia parą należy czasami zrezygnować.

 Gdzie można skorzystać z mycia parowego?

Mycie parowe nie jest jeszcze popularną usługą w Polsce. Myjnie dopiero ją wprowadzają, ale bez wątpienia będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Jedną z myjni, w której możemy korzystać z tej innowacyjnej metody, jest Myjnia Estyma w Lublinie. Niepodważalne zalety, które wiążą się z myciem parą, wynoszą ją ponad pozostałe sposoby czyszczenia samochodów. Najważniejsza jest nieinwazyjność, która ma kluczowe znaczenie dla właścicieli pojazdów. Istotna jest także ekologiczność usługi, ponieważ środowisko zasługuje na naszą troskę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz