Artykuł sponsorowany

Zalety cięcia blach plazmą stosowanego przez firmę Lidmann

Zalety cięcia blach plazmą stosowanego przez firmę Lidmann

Cięcie plazmowe to rozwiązanie, które już od wielu lat wykorzystywane jest w zakładach produkcyjnych. Dzięki niemu możliwa jest precyzyjna obróbka blach ze stali oraz innych materiałów. Ta technika, wykorzystywana między innymi przez firmę Lidmann, cieszy się bardzo dużą popularnością. Dlatego też warto poznać wszystkie jej zalety.

Czym jest cięcie plazmowe?

Cięcie plazmowe jest procesem obróbki metali, do którego używa się łuku plazmowego będącego źródłem ciepła i topiącego materiał. To, jaka jest szybkość procesu, zależy od tego, jaka jest przebijalność blach, grubość  i gatunek ciętego metalu. Do wytworzenia łuku plazmowego stosowane są gazy, takie jak tlen, azot, argon oraz wodór w różnych mieszankach. Co ważne, cięcie blach plazmą można wykonywać ręcznie lub w sposób zmechanizowany, przy pomocy robotów przemysłowych albo przecinarek CNC. Metoda, ze względu na relatywną łatwość wykonania i niewysokie koszty, stosowana jest w zakładach przemysłowych różnego rodzaju. Cięcie plazmowe może być wykorzystywane do wycinania większości metali.

Zalety cięcia plazmowego

Cięcie plazmowe ma wiele zalet, które przeważają o jego wyższości nad innymi metodami obróbki. O to, jakie są dokładnie walory z niego płyną, zapytaliśmy ekspertów z firmy Lidmann ze Szczecina, która zajmuje się cięciem blach różnymi metodami, w tym za pomocą palników plazmowych.

Zatem do najważniejszych zalet cięcia plazmowego należą:

  • prędkość cięcia - cięcie plazmowe jest o wiele szybsze, niż inne znane i stosowane metody. W porównaniu do bardzo popularnej techniki tlenowo-gazowej, pozwala na aż siedmiokrotne szybsze wycinanie elementów,

  • ładne, gładkie wykończenie brzegu cięcia - metoda plazmowa pozwala na osiągnięcie bardzo gładkiego brzegu cięcia. Otrzymane elementy nie wymagają dodatkowe wykończenia,

  • możliwość cięcia materiałów o różnej grubości - plazma daje możliwość wycinania kształtów z metalu o grubości od 0,5 do 160 mm. Taki zakres sprawia, że można wygodnie wycinać z metalu różnego rodzaju przedmioty użytkowe i dekoracyjne.

  • wąska strefa cięcia - strefa cięcia jest naprawdę niewielka, co oznacza, że technika, mimo że opiera się na działaniu wysokiej temperatury, ma małą strefę wpływu na strukturę materiału. Korzystanie z niej prowadzi do przegrzewania się materiału wokół cięcia.

Zaletą są też małe straty materiałowe, szczelina cięcia plazmowego jest niewielka, a tym samym  straty materiału nie są duże. Jak również możliwość automatyzacji procesu.

Działalność firmy

Firma Lidmann istnieje od 1996 roku i ma swoją siedzibę w Szczecinie. Specjalizuj się w handlu wyrobami hutniczymi, przede wszystkim blachami stalowymi. Jej asortyment obejmuje szeroką gamę blach stalowych, kształtowników i prętów stalowych. Wszystkie te wyroby posiadają wymagane atesty i certyfikaty. Oprócz tego przedsiębiorstwo oferujemy profesjonalne usługi z zakresu cięcia metali oraz transportu krajowego i zagranicznego zarówno drogowego jak i rzecznego.

Opracowanie:
Szczecin, Koksowa 5
tel. 91 813 63 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz