Materiał Partnera

Zalety budowy pawilonów handlowych z płyt warstwowych

Zalety budowy pawilonów handlowych z płyt warstwowych

Jeden z priorytetów we współczesnym budownictwie to czas. Im szybciej obiekt zostanie oddany do użytku, tym prędzej zwrócą się koszty inwestycji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich pawilonów handlowych. Dzięki zastosowaniu stalowej konstrukcji, płyt warstwowych oraz kasetonów elewacyjnych można liczyć na sprawne wzniesienie obiektu cechującego się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie warunków atmosferycznych.

Wykonanie szkieletu z konstrukcji stalowej

Szkielet tego typu obiektu jest skonstruowany ze stalowych profili, które są gorącowalcowane. Nie jest na trwałe połączony z gruntem, stąd nie ma potrzeby tworzenia fundamentów. Niewielkie pawilony handlowe wznoszone taką metodą są wyposażone w specjalne uchwyty, które umożliwiają łatwy transport obiektu w całości, bez konieczności jego demontażu na mniejsze komponenty. Ponadto odtworzenie tego typu projektu w rzeczywistości nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, jak i czasowych, a charakteryzuje go solidność wykonania. Realizację takiej koncepcji najkorzystniej zlecić firmie specjalizującej się w stawianiu pawilonów handlowych. Jedną z nich jest między innymi producent pawilonów Remo, której siedziba znajduje się w miejscowości Kowanówko.

Montaż płyty warstwowej i kasetonów elewacyjnych

Do obudowy całości konstrukcji stosowane są kasetony elewacyjne. Są to gotowe komponenty, które w łatwy sposób montuje się na stalowym szkielecie przyszłego obiektu handlowego. Pawilon nie wymaga dzięki temu dodatkowego wykończenia od zewnątrz w postaci tynkowania. Jako przegrody montuje się zaś płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym. W przypadku nowoczesnej estetyki wykończenia sprawdzi się przeszklenie części elewacji lub dodanie na niej elementów aluminiowych bądź drewnianych. W obiektach wybudowanych tą metodą można bez żadnych przeszkód prowadzić działalność przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe.

Wykończenie wnętrza pawilonu

Decydując się na usługi kompetentnego przedsiębiorstwa oferującego budowę pawilonów handlowych, możemy liczyć na dodatkowe usługi, takie jak: podłączenie instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Obiekty wznoszone przy wykorzystaniu stalowej konstrukcji oraz płyt warstwowych można dowolnie urządzać. W zależności od potrzeb podłoga w środku może zostać wykończona za pomocą płytek ceramicznych, drewna, wykładziny lub paneli. Co istotne, tego większe pawilony charakteryzują się budową modułową, co sprawia, że w razie konieczności możliwa jest ich szybszy i tańszy transport w miejsce docelowe.

Opracowanie:
Kowanówko, Obornicka 1a
tel. 61 296 53 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz