Materiał Partnera

Zalety budowy pawilonów handlowych z płyt warstwowych

Zalety budowy pawilonów handlowych z płyt warstwowych

Jeden z priorytetów we współczesnym budownictwie to czas. Im szybciej obiekt zostanie oddany do użytku, tym prędzej zwrócą się koszty inwestycji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich pawilonów handlowych. Dzięki zastosowaniu stalowej konstrukcji oraz płyt warstwowych można liczyć na sprawne wzniesienie obiektu o cechach zbliżonych do budynków murowanych.

Stalowa konstrukcja jako szkielet

Całość opiera się na szkielecie skonstruowanego ze stalowych profili, które są gorącowalcowane. Tego typu budynek nie wymaga tworzenia fundamentów i nie są na trwałe powiązane z gruntem jak w przypadku obiektów murowanych. Lekka stalowa konstrukcja to podstawowy element niemal każdego pawilonu handlowego. Pozwala to na jego rozbiórkę w dowolnym momencie lub całkowitą zmianę lokalizacji. Ponadto odtworzenie tego typu projektu w rzeczywistości nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, jak i czasowych, a charakteryzuje go taka sama solidność wykonania, jaką odznaczają się ceglane budowle. Realizację takiej koncepcji najkorzystniej zlecić firmie specjalizującej się w stawianiu pawilonów handlowych. Jedną z nich jest między innymi przedsiębiorstwo wielobranżowe Remo, którego siedziba znajduje się w miejscowości Kowanówko.

Płyta warstwowa na dachu i ścianach           

Do obudowy całości konstrukcji przeważnie stosowane są płyty z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym. Są to gotowe komponenty, które w łatwy sposób montuje się na stalowym szkielecie przyszłego obiektu handlowego. Inną zaletę takiego rozwiązania stanowi szeroka gama dostępnych kolorów płyt warstwowych, które można ze sobą dowolnie łączyć pod względem odcieni. W przypadku nowoczesnej estetyki wykończenia sprawdzi się przeszklenie części obiektu lub dodanie na elewacji elementów aluminiowych bądź drewnianych. W obiektach wybudowanych tą metodą można bez żadnych przeszkód prowadzić działalność przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe. Zastosowanie płyty warstwowej nie wymaga dotykowego wykończenia pawilonu od zewnątrz, a dodatkowo zapewnia właściwą termoizolację.

Wyposażenie wnętrza

Decydując się na usługi kompetentnego przedsiębiorstwa oferującego budowę pawilonów handlowych, możemy liczyć na dodatkowe usługi, takie jak: podłączenie instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Obiekty wznoszone przy wykorzystaniu stalowej konstrukcji oraz płyt warstwowych można dowolnie urządzać nie tylko od zewnątrz. W zależności od potrzeb podłoga w środku może zostać wykończona za pomocą płytek ceramicznych, drewna, wykładziny lub paneli. Również wyposażenie w postaci dowolnych mebli i dekoracji nie stanowi większego problemu. Co istotne, tego rodzaju budynki charakteryzuje bardzo często budowa modułowa, a to sprawia, że w razie konieczności możliwa jest ich rozbudowa.

Opracowanie:
Kowanówko, Obornicka 1a
tel. 61 296 53 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz