Materiał Partnera

Zalety blatów kuchennych z konglomeratów kwarcowych

Zalety blatów kuchennych z konglomeratów kwarcowych

Blat to kluczowy element wyposażenia kuchni. Stanowi powierzchnię roboczą narażoną na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokiej temperatury oraz kwasów, barwników i innych substancji zawartych w żywności. Ponadto jest mocno wyeksponowany. Dlatego też materiał na blat kuchenny powinien być trwały i efektowny, które to cechy posiada konglomerat kwarcowy będący świetną alternatywą dla granitu.

Charakterystyka konglomeratów kwarcowych

W jaki sposób uzyskuje się konglomeraty kwarcowe i czym się one charakteryzują? Na to pytanie odpowiada ekspert z Grupy EGA oferującej konglomerat kwarcowy Guidoni Quartz: Konglomeraty to materiały będące połączeniem naturalnych kruszyw mineralnych, które są mielone na drobny piasek oraz uzupełniane elastyczną żywicą syntetyczną z dodatkiem barwnika. Do produkcji konglomeratów wykorzystuje się różnego rodzaje kamienie, spośród których dużą popularnością cieszy się kwarc. Konglomeraty kwarcowe są znakomitą alternatywą dla naturalnego kamienia, np. granitu i – jako materiał lżejszy, tańszy, a do tego praktyczny i wysoce estetyczny - znajdują szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Wykorzystuje się je do wykończenia podłóg lub schodów, ale przede wszystkim znakomicie sprawdzają się w charakterze blatów: laboratoryjnych, barowych, w sklepach i hotelach, a zwłaszcza blatów kuchennych.

Zalety blatów z konglomeratów kwarcowych

Rosnąca popularność blatów z konglomeratów kwarcowych wynika z ich licznych zalet. Do atutów tego rodzaju materiałów należy:

  • Trwałość – konglomeraty kwarcowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, a wszelkie ubytki można łatwo wypełnić i naprawić, co nie jest możliwe w przypadku blatów z granitu
  • Odporność na działanie temperatur – konglomeraty są odporne na wysokie temperatury, ale przejmują temperaturę otoczenia, dzięki czemu nie są stale chłodne w dotyku, jak to jest w przypadku blatów granitowych.
  • Lekkość – ich waga jest niższa od blatów wykonanych z granitu i innych kamieni naturalnych, dzięki czemu takie meble można samodzielnie przestawiać i nie wymagają dodatkowego zbrojenia, co stanowi problem w przypadku blatów granitowych.
  • Łatwość pielęgnacji – blaty z konglomeratów kwarcowych można łatwo utrzymać w czystości, są odporne na zabrudzenia i wilgoć, zapobiegają namnażaniu bakterii i nie wymagają konserwacji w przeciwieństwie do naturalnych blatów z granitu.
  • Estetyka – blaty z konglomeratów kwarcowych mogą mieć niemal dowolne kształty, kolory, a nawet dodatki w postaci brokatu i być wykończone na wysoki połysk lub w wersji matowej. W przypadku blatów z naturalnego granitu wybór w zakresie kolorystyki jest ograniczony.
  • Bezspoinowe łączenie – łączenia blatów z meblami czy zlewozmywakiem można uzupełnić żywicą, dzięki temu unikając powstawania nieestetycznych szczelin. Tym sposobem można również naprawiać blaty z konglomeratów. To ważny aspekt dający przewagę konglomeratom kwarcowym nad blatami granitowymi.

Trwałe, wysoce estetyczne i łatwe w pielęgnacji blaty z konglomeratów kwarcowych to znakomita alternatywa dla granitu i wysoce funkcjonalne rozwiązanie do każdej kuchni, które sprawi, że to wnętrze będzie efektowne, ale i zapewni pełen komfort domownikom.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz