Materiał Partnera

Zalety biura rachunkowego

Zalety biura rachunkowego

Kiedy rozpoczynasz własną działalność gospodarczą, musisz wybrać odpowiednią formę prowadzenia księgowości. Wielu przedsiębiorców wybiera opcję współpracy z biurem rachunkowym. To rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością,  jakie są jego zalety?

Zalety współpracy z biurem rachunkowym

Jak mówi nam właściciel Biura rachunkowego Abramowski Mariusz, korzystanie ze wsparcia biura rachunkowego to szereg zalet dla małych i średnich firm. Jakie są największe plusy korzystania z tego rozwiązania?

  • Niskie koszty księgowości - większość firm ma ustalony budżet, którego nie chcą przekraczać, dlatego ważne jest to, aby w każdym możliwy aspekcie szukać oszczędności. Zlecenie prowadzenia księgowości pracownikom biura rachunkowego, to spora oszczędność dla przedsiębiorcy. Nie musi on przede wszystkim ponosić bezpośrednio wszelkich kosztów pracowniczych, płaci jedynie za ustalony pakiet godzin lub dokumentów. To o wiele bardziej opłacalne, niż posiadanie księgowej na etacie.
  • Wygoda - kiedy do wyboru masz skorzystanie z usług biura rachunkowego albo samodzielnie prowadzenie księgowości, większość osób wybierze pierwszą opcję. Jest to przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie dla właściciela firmy, który nie musi martwić się także sprawami księgowymi.
  • Odpowiedzialność spada na biuro księgowe - jeśli samodzielnie prowadzisz księgowość i popełnisz jakiś błąd, to ponosisz za to odpowiedzialność. Trochę inaczej wygląda kwestia w przypadku współpracy z biurem rachunkowym - muszą mieć wykupione specjalne O.C. na pokrycie ewentualnych błędów spowodowanych pomyłkami pracowników.
  • Księgowość zgodna z aktualnymi przepisami - przepisy rachunkowe i kadrowe często się zmieniają, trudno być z nimi na bieżąco. Biura rachunkowe wysyłają swoich pracowników na różne kursy i szkolenia, dzięki temu są oni  na bieżąco z aktualnymi przepisami. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie sprawy są poprawnie załatwiane.
  • Nie musisz organizować miejsca pracy - biuro rachunkowe zajmuje się wszystkimi kwestiami księgowości w swojej siedzibie, nie musisz dla nich organizować miejsca pracy u siebie w firmie, ani płacić za utrzymanie stanowiska. Jest to o wiele bardziej opłacalne niż zatrudnienie księgowej w firmie i dodatkowe opłacenie jej wygodnego stanowiska do pracy.

Wybierz dobre biuro rachunkowe!

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego biura rachunkowego do prowadzenia spraw firmowych. Warto sprawdzić dotychczasowe rekomendacje oraz opinie innych na temat danego biura rachunkowego. Dzięki temu dowiemy się, czy warto podejmować z nimi współpracę.

Opracowanie:
Mińsk Mazowiecki, Szczecińska 3 lok. 3
tel. 602 371 637
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz