Materiał Partnera

Zalety balustrad szklanych

Zalety balustrad szklanych

Balustrady szklane są efektowne i nadają schodom nietuzinkowego charakteru. Swoją uwagę należy kierować szczególnie ku profesjonalnym zakładom szklarskim, które specjalizują się w wytwarzaniu tego typu elementów. Czy balustrady szklane rzeczywiście się opłacają? Co można zyskać, decydując się na taka inwestycję? Podpowiadamy, jakie są plusy tych konstrukcji.

Trwałość i wytrzymałość na czynniki mechaniczne

Wielu osobom szkło może kojarzyć się z kruchością i podatnością na uszkodzenia. O ile
w kontekście zwykłych wyrobów szklanych, np. kieliszków, takie skojarzenie jest słuszne, o tyle już w przypadku balustrad jest to mylne. Otóż ich niepodważalnymi zaletami są wytrzymałość i odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania, obicia, pęknięcia wibracyjne itd. Tymczasem do niebezpiecznych i mało przyjemnych sytuacji dochodzi każdego dnia, więc tym bardziej warto wyposażyć się w odpowiednie zabezpieczenia.

Jak dodaje specjalista z firmy PRESTIGE-GLASS: „Takie balustrady nie poddają się również działaniu czynników atmosferycznych, przez co znakomicie sprawdzają się do zastosowania na zewnątrz budynków”.

Te właściwości wynikają z faktu, że nowoczesne balustrady wykonuje się z wysokiej jakości szkła hartowanego. Taki materiał cechuje się zwiększoną trwałością. Ponadto w procesie produkcyjnym wtapia się w szybę specjalny laminat, który jeszcze bardziej podnosi walory użytkowe wyrobów. Nie ba więc obaw, że balustrady szklane się potłuką lub ulegną uszkodzeniu podczas normalnej eksploatacji.

Łatwe w konserwacji

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że balustrady ze szkła nie wymagają skomplikowanych czynności konserwacyjnych, a czyszczenie tych konstrukcji jest niezwykle łatwe. Do dokładnego umycia potrzebne są jedynie płyn do szyb i ściereczka lub ręcznik papierowy. Nie powinno to stanowić problemu zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla firmy sprzątającej. 

Z tego powodu balustrady szklane znajdują zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w biurowcach.

Ta zaleta będzie bardzo istotna w przypadku obiektów publicznych, gdzie eksploatacja balustrad szklanych jest szczególnie intensywna.

Kwestia estetyki

Ważnym kryterium wyróżniającym balustrady szklane na tle innych, podobnych produktów jest ich efektowny styl. Takie wyroby są bardzo estetyczne, eleganckie i nadają nowoczesnego charakteru pomieszczeniom oraz elewacjom.

Mimo pełnego zabudowania, balustrady ze szkła odznaczają się lekkością. Dzięki temu, że są przezroczyste, nie tłumią padającego na nie światła, co optycznie powiększa przestrzeń. Ta cecha jest szczególnie pożądana w przypadku mniejszych wnętrz, gdzie szczególnie liczy się wizualne „poszerzanie” pomieszczenia.  

Bezpieczne rozwiązanie dla najmłodszych

Warto również dodać, że szklane balustrady nie mają szczebli, słupków oraz innych dodatkowych elementów. Ta cecha odgrywa wiodącą rolę w kontekście bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają małe dzieci.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz