Materiał Partnera

Zalety automatyki do bram wjazdowych

Zalety automatyki do bram wjazdowych

Nowoczesne bramy garażowe, dzięki zainstalowaniu automatyki, są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Tego typu systemu już od lat biją rekordy popularności i obecnie montowane są praktycznie w każdej nowej bramie. Jakie są największe korzyści płynące z posiadania automatyki do bramy wjazdowej, dowiesz się z naszego artykułu.

Wygodne korzystanie z bramy bez względu na pogodę

Posiadanie bramy z zainstalowanym systemem automatyki pozwala na wygodne korzystanie z bramy nawet w trakcie najgorszej pogody. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu Automatyka, który w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór napędów do bram wielu renomowanych producentów: Instalacja napędu do bramy sprawia, że chcąc wjechać na swoją posesję nie będziemy musieli więcej wysiadać z samochodu, żeby otworzyć sobie przejazd, tylko możemy otworzyć bramę przy pomocy prostego w obsłudze pilota. Jest to szczególnie korzystne w nocy, w trakcie deszczu oraz zimą, gdy temperatura spada poniżej zera stopni. Możliwość automatycznego otworzenia bramy wjazdowej oraz bramy garażowej sprawia, że nie musimy już więcej marznąć, ani moknąć wracając z pracy i możemy wysiąść z samochodu dopiero w ciepłym i suchym garażu.

Brak problemów z otworzeniem bramy i bezpieczeństwo

Dobrze dobrany i zamontowany napęd do bramy ogranicza także nasze problemy z odblokowaniem sobie drogi wjazdu. Już więcej nie będziemy musieli ręcznie unosić ciężko chodzącego jednego skrzydła bramy lub przesuwać całej, ciężkiej konstrukcji, ponieważ cały system skonstruowany jest w taki sposób, żeby wszystko otwierało się bez żadnych problemów i to za pomocą jednego z umieszczonych na pilocie przycisków lub zainstalowanej w telefonie aplikacji.

Inną bardzo ważną zaletą automatyki do bram jest kwestia bezpieczeństwa. W przypadku posiadania bramy z napędem automatycznym, znacznie się ono zwiększa. Nie musimy bowiem wysiadać z samochodu chcąc otworzyć lub zamknąć bramę, bo wszystko odbywa się automatycznie. Jest to szczególnie istotne po zmroku. Jeśli ulica, na której mieszkamy, jest słabo oświetlona, funkcja automatycznego otwierania i zamykania bramy pozwala nam zaoszczędzić bardzo dużo stresu.

Wiele możliwości w jednym urządzeniu

W zależności od wybranej generacji automatyki do bram wjazdowych, możliwe jest także zaprogramowanie wielu istotnych parametrów. Możemy sami zadecydować m.in. o sile napędu, o tym po jakim czasie brama się samodzielnie zamknie czy o zakresie działania spowolnienia bramy na początku oraz na końcu otwierania i zamykania. Co więcej cały system można również wzbogacać o takie elementy jak np. fotokomórki, które będą zapobiegały zamykaniu się bramy, jeśli na jej drodze będzie występowała jakaś przeszkoda. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz