Materiał Partnera

Zalety automatyki do bram

Zalety automatyki do bram

Elektryczne napędy do otwierania bram jeszcze kilkanaście lat temu były rozwiązaniem dostępnych dla bardzo zamożnych klientów. Obecnie są one stosowane bardzo powszechnie, zarówno na posesjach prywatnych, jak i osiedlach strzeżonych, na terenach zakładów przemysłowych i wielu innych. Dlaczego warto zainteresować się tymi systemami, co możemy dzięki nim zyskać?

Wygodne korzystanie z bramy

Większość klientów decyduje się na montaż automatyki do bram powodowana chęcią zwiększenia swojego codziennego komfortu. Czym takie rozwiązanie może nam się przysłużyć?

- Automatyką możemy sterować bezprzewodowo, za pomocą prostego w użyciu pilota, którego zasięg wynosi od kilku do kilkunastu metrów – mówi przedstawiciel firmy Mer-Bud-Haus - Dzięki niemu możemy sterować otwieraniem i zamykaniem bramy bez wychodzenia z samochodu, czy choćby z wnętrza domu.

Doceniamy to rozwiązanie przede wszystkim w czasie złej temperatury. Deszcz, śnieg, mróz czy skrajny upał – we wszystkich tych okolicznościach raczej unikamy wychodzenia z klimatyzowanej kabiny samochodu tylko po to, żeby otworzyć bramę na podwórko. Szczególnie, że po przejechaniu na drugą stronę musimy wyjść po raz drugi, żeby ją zamknąć. Sterowana pilotem automatyka do bram sprawia, że nie ma takiej potrzeby, szczególnie, że sterowniki bramy zaprogramowane są w ten sposób, by po kilkunastu sekundach od otwarcia bramy zamknąć ją, o ile nie zostanie zablokowana przyciskiem. Nie musimy również martwić się, że zamykająca się brama przytrzaśnie przechodzące przez nią zwierzę czy osobę. System wyposażony jest w czujniki, które wykryją ruch na linii bramy i natychmiast zatrzymają ją.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Automatyka do bram pozwala zwiększyć poziom nie tylko naszej wygody, ale również bezpieczeństwa posesji. Dlaczego? Po pierwsze – po zainstalowaniu mechanizmu otwarcie bramy staje się możliwe dopiero po użyciu pilota bądź zluzowania ukrytej blokady (np. przy użyciu specjalnego kluczyka). To oznacza, że gdyby ktoś chciał ukraść samochód znajdujący się na naszym podwórku, nie będzie w stanie nim wyjechać przez bramę.

Zasilanie bezprzewodowe

Często podnoszonym argumentem przeciwników bram automatycznych jest konieczność zasilanie systemu energią elektryczną. A to oznacza, że w przypadku braku prądu mechanizm blokuje nam wjazd na własną posesję. W starszych modelach problem ten rozwiązywano poprzez zwolnienie blokady mechanizmu, co umożliwiało otworzenie bramy ręcznie. Dzisiejszym rozwiązaniem są wbudowane akumulatory. W czasie awarii sieci elektrycznej, system automatyki do bram przechodzi na zasilanie wewnętrzne – dzięki temu nawet kiedy w całej okolicy nie ma prądy, wciąż jesteśmy w stanie otworzyć naszą bramę wygodnie, przy użyciu pilota i bez wychodzenia z samochodu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz