Artykuł sponsorowany

Zakup używanego wózka widłowego – co należy wiedzieć?

Zakup używanego wózka widłowego – co należy wiedzieć?

Wózki widłowe są niezastąpionym sprzętem, który wykorzystuje się przede wszystkim w różnego rodzaju magazynach. Dzięki niemu możliwe jest przenoszenie większych gabarytów m.in. palet z produktami. Niemniej zakup wózka widłowego nie należy do łatwych zadań. Wymaga nie tylko znajomości najważniejszych parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, ale również wiedzy na temat stanu mechanicznego używanego urządzenia.

Zakup używanego wózka widłowego – najważniejsze kwestie

Kupując używany wózek widłowy przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na jego stan techniczny. Jak wiadomo taki sprzęt może posiadać pewne wady. Dlatego w zależności od częstotliwości oraz intensywności wykorzystania teju maszyny szczególnie warto przyjrzeć się silnikowi, funkcjonowaniu elektroniki, dokumentacji technicznej oraz systemom bezpieczeństwa tj. hamulce.

Oczywiście jak w przypadku większości urządzeń, także marka jest bardzo ważna. Do jednych z wiodących producentów wózków widłowych zaliczyć można Toyotę bądź Mitsubishi. Ponadto decydując się na zakup sprzętu popularnego sprzętu, nie będzie problemu z ewentualną wymianą części zamiennych.

Zakup używanego wózka widłowego – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jaka sama nazwa wskazuje, przed dokonaniem zakupu trzeba sprawdzić również stan wideł. Złą oznaką będą szczeliny, które uniemożliwią płynną pracę. Ponadto bardzo ważny jest także układ kierowniczy. Prawidłowo działający charakteryzował się będzie lekkim prowadzeniem maszyny. Na koniec zweryfikować trzeba także stan opon, co ustrzeże nas przed ich szybką wymianą, a przede wszystkim zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa przy pracy.

Warto pamiętać, że zakup używanego sprzętu będzie znacznie tańszy, a często stan techniczny będzie zbliżony do nowego egzemplarza. Obecnie na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się sprzedażą nowych i używanych wózków widłowych. Jednym z nich jest MB Serwis z Gdyni, które poza sprzedażą, zajmuje się także wynajmem tych pojazdów. W asortymencie firmy dostępne są zarówno używane wózki widłowe czołowych producentów, takich jak Ausa, Nissan, Mitsubishi, Caterpillar, Toyota i Komatsu. Oferta obejmuje także sztaplarki z silnikami elektrycznymi i spalinowymi. MB Serwis sprzedaje jedynie sprawdzone maszyny. Każdy wózek widłowy jest zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego, a jego stan techniczny potwierdzają szczegółowe dokumenty techniczno-ruchowe. Możesz mieć pewność, że maszyny spełnią Twoje wymagania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży