Materiał Partnera

Zakup samochodu używanego – nie taki diabeł straszny

Zakup samochodu używanego – nie taki diabeł straszny

Chcąc kupić nowe auto sprawdzamy, jaką ofertę ma dla nas konkretny dealer samochodowy. W przypadku pojazdu używanego możliwości kupna jest jednak dużo więcej. Komis samochodowy, internet, prasa to tylko niektóre z nich. Wybór wymarzonego auta to decyzja, do której warto podejść z rozsądkiem, nie dając się ponieść emocjom.  W końcu w dzisiejszych czasach samochód to nie tylko środek komunikacji, ale w wielu przypadkach także narzędzie pracy, w którym wiele osób spędza sporą część dnia.

Zakup pod kontrolą

Marzeniem każdego kupującego jest nabycie w rozsądnej cenie auta, które spełni wszystkie wymagania i nie będzie sprawiać problemów użytkowych. Oczywiście samochody używane najlepiej kupować od osób sprawdzonych i zaufanych. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość, dlatego warto wyeliminować pośpiech i spontaniczne działanie. Na początek dobrze jest określić potencjalne miejsca, które, tak jak na przykład firma Kewico Sp. z o.o., prowadzą sprzedaż samochodów używanych. Następnie należy doprecyzować swoje potrzeby oraz kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na pojazd, a także sposób zakupu pojazdu. Najpopularniejsze możliwości finansowania to gotówka, kredyt na samochód oraz leasing. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup za gotówkę, jednak nie każdy dysponuje odpowiednio dużym budżetem, by móc sobie na to pozwolić. Dlatego też bardzo często wybieramy auto na kredyt lub leasing. Wielu sprzedawców oferuje także usługę „auto w rozliczeniu”, dzięki której możemy zmniejszyć gotówkową część kosztów zakupu pojazdu. Kiedy już ustalimy, czego dokładnie szukamy, warto sprawdzić, jaka jest cena wybranego przez nas modelu i rocznika w różnych miejscach. Dzięki temu nie przepłacimy, ale też nie damy się złapać na „okazje” cenowe. Zakup auta zawsze powinny poprzedzić jego dokładne oględziny. W takim przypadku przede wszystkim sprawdzamy numer pojazdu VIN i oraz upewniamy się, że nie pochodzi ono z kradzieży. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Możemy zdać się na samodzielną ocenę lub odwiedzić warsztat samochodowy, który wykona za nas przegląd wszystkich odpowiednich elementów i podzespołów.  Niezbędna jest także jazda próbna wybranym autem, ponieważ to dzięki niej uzyskamy kolejne informacje o stanie pojazdu. Jeśli wszystkie informacje zawarte w dokumentach zostaną sprawdzone, a diagnostyka samochodowa potwierdzi jego faktyczny stan, pozostanie nam już tylko podpisanie umowy kupna-sprzedaży.

Samochód z pewnego źródła

W chwili obecnej sprzedaż samochodów osobowych, zarówno nowych, jak i używanych, to jedna z prężniej działających branż na rynku. Dzięki ogromnej różnorodności dostępnych pojazdów nie powinniśmy mieć problemu z odnalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie. Rozpoczynając poszukiwania wymarzonego auta warto zapoznać się z ofertą Kewico Sp. z o.o. z Warszawy, która swoim klientom oferuje sprzedaż aut nowych i używanych. Dodatkowo prowadzi skup aut, a także wypożyczanie samochodów osobowych.
W ramach swojej działalności oferuje także sprowadzanie aut. Osoby zainteresowane zakupem pojazdu znajdą tu także pośrednictwo kredytowe. Kewico Sp. z o.o. to firma z bogatym doświadczeniem, mogąca poszczycić się ogromną liczbą zadowolonych klientów.

Kupno samochodu używanego niesie ze sobą pewne ryzyko. Niemniej jednak podchodząc do tego ze spokojem i rozsądkiem oraz wykazując odpowiednią dbałość o sprawdzenie interesującego nas pojazdu, możemy uniknąć nieoczekiwanych kłopotów i przez długi czas cieszyć się bezproblemową i bezpieczną jazdą.


Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz