Materiał Partnera

Zakup perfum przez Internet. Jak odróżnić oryginały od podróbek?

Zakup perfum przez Internet. Jak odróżnić oryginały od podróbek?

Szukając odpowiedniego dla siebie zapachu, warto stawiać na perfumy oryginalne. Wówczas można mieć pewność co do ich jakości i zachowanych standardów bezpieczeństwa. W drogerii kupno oryginalnych perfum nie jest problemem. Co jednak w sytuacji, kiedy transakcja dokonywana jest online w sklepie internetowym? Jak wówczas można odróżnić oryginały od podróbek?

Niska cena

Oczywiście cena jest w tym przypadku głównym wyznacznikiem. Oryginalne perfumy znanych na całym świecie marek nie są i nie będą tanie. Jeśli więc cena jest podejrzanie niska, to prawdopodobnie jest do podróbka, a nie oryginał. Trzeba przy tym pamiętać, że ceny w Internecie są jednak niższe i to sporo, niż te w sklepach stacjonarnych. Tradycyjne sklepy nakładają sobie bowiem ogromne marże. Dlatego w drogerii internetowej nawet przecena rzędu 50% nie powinna nikogo zdziwić. Osoby, które mają już pewne doświadczenie, powinny zdawać sobie sprawę, że poniżej pewnej kwoty nie da się kupić oryginalnych perfum.

Wygląd jakość wykonania opakowania

Jeśli cena nie budzi żadnych podejrzeń, należy spojrzeć na opakowanie. Tutaj liczą się detale. Czasami produkt oryginalny od podróbki różni tylko jedna litera w nazwie, kolorystyka czy styl czcionki. Niestety oszukać jest się dać łatwo. Dlatego idealnie, jeśli pod ręką jest opakowanie oryginalnych perfum do porównania z fotografią zamieszczoną w Internecie. Wiadomo jednak, że w sieci nie ma możliwości obejrzenia produktu bezpośrednio i wzięcia go do ręki, co sprawę mocno utrudnia. Podobnie jest z kształtem i wyglądem samej buteleczki z perfumami. W przypadku cenionych producentów są one dopracowane w każdym calu.

Pojemność flakonów

Przed dokonaniem zakupu warto również sprawdzić, jakiej pojemności flakoniki znajdują się w ofercie sklepu. Trzeba tutaj pamiętać, że niektóre linie perfum sprzedawane są w buteleczkach o pojemności 50 i 100 ml, a inne we flakonikach liczących 30, 60 i 125 ml. To bardzo ważny szczegół, który może uchronić przed zakupem podróbki. Oczywiście najlepiej byłoby perfumy wypróbować na własnej skórze, na co nie ma szans podczas robienia zakupów w Internecie. Można się jednak zamówić próbki, zamiast od razu kupować całe perfumy. Dobre drogerie internetowe, takie jak na przykład popularna Perfumeria Internetowa, oferują właśnie wysłanie próbek w opakowaniu 5 ml – w ten sposób możemy sprawdzić przed zakupem większego flakonu, czy perfumy będą dobrej jakości i czy się nam spodobają. W perfumach oryginalnych wyczuwalne są trzy nuty zapachowe – pierwsza od razu po aplikacji, a dwie pozostałe po kilku godzinach. W przypadku podróbek wyczuwalna jest tylko jedna nuta, która dodatkowo znika bardzo szybko.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz