Materiał Partnera

Zakup odżywki do włosów. Kryteria wyboru

Zakup odżywki do włosów. Kryteria wyboru

Piękne, lśniące i zdrowe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie ważne jest regularne stosowanie odpowiedniej odżywki do włosów. Wiele z nas ma jednak problem, jak kupić odżywkę odpowiednią do naszych włosów. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać dobrą odżywkę do włosów, przeczytaj uważnie ten artykuł.

Na początek powinnaś zdać sobie sprawę, że nie ma uniwersalnych odżywek. Jeśli będziesz stosować nieodpowiednią, nie licz na cudowne efekty, a co gorsza możesz nawet zaszkodzić swoim włosom. Dlatego, musisz wybrać odżywkę odpowiednią do rodzaju Twoich włosów. Jak to zrobić?

Włosy kręcone

Jeśli Twoje włosy kręcą się i trudno je ułożyć, powinnaś postawić na odżywkę nawilżającą. Odżywki do włosów kręconych ułatwiają rozczesywanie, poprawiają elastyczność włosów. Bardzo często zawierają też ekstrakt z bambusa, który pozwoli ujarzmić niesforne loki.

Włosy farbowane

Włosy farbowane są często osłabione, dlatego będziesz potrzebować odżywki, która odbuduje je i przywróci im naturalną miękkość i blask. Możesz też wybrać odżywkę, która będzie chronić kolor, dzięki czemu efekt farbowania utrzyma się na dłużej.

Włosy przetłuszczające się

Tu będzie potrzebna odżywka, która zablokuje łojotok. Zaleca się płukać nią włosy po każdym myciu. Tylko wtedy efekty będą zadowalające.

Włosy normalne

Jeśli Twoje włosy nie są ani bardzo przetłuszczające się, ani kręcone, ani wysuszone i łamliwe, postaw na odżywkę gwarantującą intensywne nawilżenie. Nie potrzebujesz mocnych środków, wystarczy Ci lekka odżywka, aby Twoje włosy były mocne i zdrowe.

Włosy przesuszone

Jeśli Twoim włosom brakuje blasku i są przesuszone, potrzebujesz odżywki intensywnie nawilżającej. Takiej, która wzmocni strukturę włosa, odbuduje suche włosy i przywróci im połysk i jedwabisty wygląd.

Każda odżywka jest inna

Jak wynika z doświadczenia pracowników sklepu Glossy-Shop z kosmetykami do włosów, bardzo często klientki poszukujące odżywki nie do końca wiedzą, jaki mają rodzaj włosów. Dlatego, jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, najpierw musisz odkryć jaki jest ich problem. Najlepiej wiesz czy zmagasz się na co dzień z wypadaniem, łamliwością, przetłuszczaniem, czy innymi problemami. W razie czego, możesz też spytać Twoją fryzjerkę albo poszukać wiadomości w Internecie. Kolejny krok to kupno odpowiedniej odżywki, jeżeli stosujesz ją po raz pierwszy, dokładnie obserwuj efekty. Gdy zauważysz coś niepokojącego, powinnaś odstawić odżywkę i spróbować innej. Nie stosuj odżywki na siłę, tylko dlatego, że już ją kupiłaś. Bo lepiej zmienić produkt na skuteczniejszy niż zniszczyć sobie włosy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz