Artykuł sponsorowany

Zakup nieruchomości z licytacji komorniczej – czy warto?

Zakup nieruchomości z licytacji komorniczej – czy warto?

Czy wiesz, że ceny nieruchomości z licytacji komorniczych, mogą być nawet trzykrotnie niższe niż wartości pozostałych ofert rynkowych? W związku z tym, coraz więcej osób, decyduje się na nabycie mieszkania właśnie w ten sposób – zarówno do użytku własnego, jak i w celach inwestycyjnych. Przeczytaj, jakie są zalety dokonania tego typu transakcji i dowiedz się, w jaki sposób dokładnie przebiega licytacja.

Na czym dokładnie polega licytacja komornicza?

Na aukcję komorniczą trafić mogą wszelkie ruchomości czy też nieruchomości, należące do osoby, która popadła w długi. Po wszczęciu postępowania egzekucyjnego, komornik może przejąć dobra dłużnika i wystawić je na licytację. Celem jest oczywiście odzyskanie środków finansowych, które zaspokoją roszczenia wierzyciela. Według przepisów prawa, informacja o licytacji powinna zostać obwieszczona co najmniej 2 tygodnie przed jej terminem. Dzięki temu, zainteresowani mają wystarczająco dużo czasu na wyrażenie chęci udziału w niej – konieczna jest bowiem wpłata wadium, wynoszącego 10% kwoty szacowanej.

Czy warto wziąć udział w licytacji nieruchomości?

Warto zaznaczyć, że wiele osób decyduje się na udział w licytacji ze względu na atrakcyjną cenę wywoławczą. Co więcej, może być ona jeszcze niższa, jeśli komornikowi nie uda się sprzedać lokalu za pierwszym razem i oferta zostanie wystawiona po raz kolejny. Najczęściej, taki sposób dokonywania transakcji, jest wybierany przez inwestorów, którzy następnie nieco poprawiają wygląd mieszkania i je sprzedają. Co ważne, w momencie zakupu lokum, przestają go dotyczyć wcześniejsze obciążenia hipoteczne – nowy właściciel nie odpowiada więc za dotychczasowe zadłużenie, spowodowane przez inną osobę.

Gdzie można szukać ofert mieszkań z licytacji komorniczych?

Ofert, dotyczących licytacji nieruchomości najlepiej jest szukać w sieci.  Przede wszystkim, komornicy mają obowiązek zamieszczać takie informacje na portalu internetowym, prowadzonym przez Krajową Radę Komorniczą. Ogłoszenia na ten temat pojawiają się również w sądach oraz w poszczególnych urzędach gmin. Często istnieje również możliwość wcześniejszego obejrzenia nieruchomości, przez osobę zainteresowaną udziałem w licytacji. Dzięki temu, można zyskać rzetelne informacje na temat samego stanu technicznego i aspektu wizualnego danego lokum. Wystarczy jedynie skontaktować się w tej sprawie z kancelarią i umówić na dany termin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz