Materiał Partnera

Zakup firan na wymiar. Zalety rozwiązania

Zakup firan na wymiar. Zalety rozwiązania

Okno jest jednym z tych elementów, które tworzą styl domu, hotelu czy restauracji.  Dlatego dobór ozdoby na oknie – rolety, żaluzji, zasłon czy firan jest istotny.  Często wybór stylu firany pociąga za sobą decyzje o stylu pozostałych tekstyliów w pomieszczeniu i przesądza o tym, czy będziemy w danym wnętrzu czuć się na tyle komfortowo, by chętnie do niego wracać. Dlatego firana dobrana do wymiaru okna to rozwiązanie, które ma wiele zalet.

Firany i inne rodzaje ozdób okiennych

By przystroić okno, zazwyczaj dokonujemy wyboru spośród: żaluzji (drewnianych, aluminiowych) rolet (rzymskich, austriackich, plisowanych), różnego rodzaju firan czy zasłon,  bądź, w zależności od potrzeb, tworzymy połączenia tych rozwiązań np. montujemy żaluzje i  firany.  Różnorodność firan jest ogromna. Tradycyjne firany, wieszane przez nasze mamy i babcie, czyli firany o standardowym rozmiarze, z gotowym, fabrycznie naniesionym wzorem czy deseniem możemy teraz modyfikować zgodnie z upodobaniami – mówi specjalista z Salonu Firan Design w Szczecinie. Na firanie można umieścić nasze zdjęcie z wakacji, wybrany motyw graficzny czy obraz ulubionego malarza, wykonane na specjalne zamówienie. Ciekawe, dodatkowe efekty można uzyskać używając dodatków do upinania firan – ozdobnych klamerek, magnesów. I można zamawiać firany na wymiar, dopasowane do naszego konkretnego okna.

Zakup firan – wskazówki praktyczne

Oczywiście, ładny wygląd firany jest bardzo ważny, nie zapominajmy jednak o aspekcie praktycznym. Sprawdźmy, jak układa się tkanina po zawieszeniu, czy łatwo ją wyczyścić i wyprać, zwłaszcza, jeśli w domu są niesforne zwierzęta i małe dzieci. W nowym domu/bloku przyjrzyjmy się jakie jest sąsiedztwo -  a konkretnie odległość od najbliższego bloku/domu czy chodnika, jeśli mieszkanie jest na parterze. Nikt nie lubi zaglądania w okno przez obcych – jeśli odległość jest nieduża, warto wybrać ciemniejszą i grubszą firanę, jeśli nie – możemy wybrać bardziej prześwitującą.

Zalety kupowania firan na wymiar

Jeśli aranżacja firany jest skrojona na miarę, możemy być pewni, że będzie spełniać swoje praktyczne zadania a zarazem ładnie się prezentować. Dobre sklepy z firanami mają nawet w ofercie mierzenie okien, dowóz firan do klienta, zakładanie karniszy i wieszanie firan, co pomoże nam zaoszczędzić czasu i zachodu. Dobieranie firan na wymiar jest też ważne w przypadku niestandardowych wnętrz – gdy okna są bardzo duże, zaokrąglone bądź zakończone skośnie. Możemy być wówczas pewni, że nasza firana dopasuje się do nietypowego okna.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz